Tıp


Ne Chagas hastalığı için tedavi?

Tedavi Chagas hastalığı sıklıkla hastalığın evresi ve hastanın yaşına bağlıdır. T öldürmeye Akut faz tedavi merkezleri. antiparaziter ilaçlar ile cruzi parazitleri. Reçeteli ilaçlar benznidazole (Rochagan, Ragonil) ve nifurtimox (Lampit) ortadan kaldırmak veya parazit bulaştırma sayısını azaltmak. Bazı araştırmacılar bu ilaca dirençli parazit oluşabilir ve diğerleri seçim bu ilaçlar öneririz tüm parazitlerin ortadan kaldırmak hiç önermek. Ancak, CDC için ilaç tedavisi önerir “tüm insanlar tanısı akut (Chagas) enfeksiyon, konjenital enfeksiyon, Bu bastırılmış bağışıklık sistemleri ile ve, Kronik enfeksiyonu olan tüm çocuklar ve. Kronik enfeksiyonu olan yetişkinler de tedaviden yarar görebilir.” CDC üzerinde yetişkin tedavi etme konusunda dikkatli tavsiye 50 yaş ve üzeri yetişkinler için, tedaviyi önerir bireysel olmak. Her iki ilaç Orta ve Güney Amerika'da bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nde, ancak, Uyuşturucu CDC yoluyla elde edilebilir (Merkezleri Hastalık Kontrol ve Önleme için).

orta ya da belirsiz aşamasında, erişkin hastaların büyük çoğunluğu hiçbir antiparaziter tedavi elde; ancak, Hastalığın bu aşamasında çocuklara ilaç tedavisi devam etmelidir. yetişkin ile durum antiparaziter ilaç tedavileri ile yeni soruşturmalar olarak Güney Amerika'da yapılmaktadır değişebilir.

Erişkinlerde kronik faz Antiparazitikler ilaç tedavisi tartışmalıdır. Yukarıda alıntı olarak, CDC kronik enfeksiyonu olan yetişkin ilaç tedavisinden yarar görebilir ama çoğu uzman Kronik faz Chagas ile yetişkinler için hiçbir yararı hastalık olduğunu göstermektedir diyor. Ancak, Kronik Chagas hastalığı belirtileri tedavisi genellikle gerekli ve yaşam uzatan ya da hayat kurtarıcı olabilir. Örneğin, kalp pili yerleştirme hatta kalp nakli hayat aritmiler veya kardiyomiyopati geliştirmek bazı hastalar için tasarruf edilebilir. gastrointestinal cerrahi rezeksiyonu bazı gastrointestinal sorunları hafifletmeye yardımcı olabilir. Buna ek olarak, birçok ilaçlar belirli aritmiler ve kronik Chagas hastalığı görülebilir diğer bağırsak sorunları tedavisinde kullanılabilir; kardiyak ve gastrointestinal danışmanları sıklıkla kronik faz Chagas yönetmenize yardımcı olabilir.