Tıp


dertli cilt tipi önemli mi?

Evet. Atopik dermatit olan kişilerin deri farklılıklar hastalık belirtilerine katkıda bulunabilir. Epidermis, hangi cildin en dış katmanı olan, iki bölüme ayrılır: iç kısmı, hangi nemli içerir, canlı hücreler, ve dış kısmı, hangi kuru oluşur, basık, ölü hücreleri. Normal şartlar altında, bir bariyer olarak cilt eylemlerin dış tabakası, kurumasını ve zarar tahriş edici ve enfeksiyonlara yol açtığı deri diğer katmanları korumaktan cilt geri kalanı tutmak. Bu bariyer hasarlı ya da doğal olarak ince, tahriş edici daha yoğun cilt üzerinde hareket.

Atopik dermatit olan bir kişinin cilt epidermal tabaka çok fazla nem kaybeder. Bu cilt çok kuru olmasını sağlayan, Bu onun koruyucu yeteneklerini azaltır. Buna ek olarak, cilt çok yinelenen bozukluklara duyarlı olduğu, enfeksiyonlar gibi stafilokok ve streptokok bakteriyel deri gibi, siğiller, herpes simpleks, ve molluskum kontagiosum (hangi bir virüs neden olmaktadır).

atopik dermatit Cilt özellikleri

* Likenifikasyon: kalın, kösele deri sürekli kaşıma ve sürtme sonucu
* Liken simpleks: yükseltilmiş bir deri kalınlaşmış yama ifade eder ki tekrar sürtünme sonucu ve aynı deri alanının tırmalama
* Papüller: küçük, zaman çizik açabilir diken kaldırdı, olma huysuz ve enfekte
* Ichthyosis: kuru, cilt üzerinde dikdörtgen ölçekler, genellikle alt bacak ve incik üzerinde
* Keratoz pilaris: küçük, kaba diken, yüz genellikle, üst kol, ve uyluk. Bunlar gooseflesh veya tavuk olarak ve deri anlatılan her bump altında küçük bir sarmal saç olabilir.
* Hyper doğrusal avuç içi: avuç içinde cilt kırışıklıkları sayısı artırılmış
* Ürtiker: kurdeşen (kırmızı, yükseltilmiş diken), bir alerjene maruz sıklıkla sonra, fişekleri başında, ya da egzersiz ya da sıcak bir banyo sonrasıdır
* Cheilitis: üzerinde cilt ve dudak çevresinde iltihap
* Atopik pli (Dennie-Morgan kat): fazladan bir deri bir göz altında gelişen kıvrım
* gözlerinin altında koyu halkalar: alerji ve atopi kaynaklanabilir
* Hiperpigmente göz kapaklarında: koyu inflamasyon veya saman renkli ateş haline gelmiştir göz kapaklarını
* Prurigo da adlandırılan nodüller “seçici's siğiller” Gerçekten siğiller tüm bulunmaktadır. Bunlar cildin küçük kalınlaşmış darbelere tekrarlanan aynı cilt sitenin seçerek kaynaklanır.