Tıp


Can genetik olarak homosistein düzeyleri?

kan homosistein düzeyleri kısaca yukarıdaki bölümde açıklandığı gibi birçok nedenden dolayı olabilir. Daha ayrıntılı olarak, bu ciddi genetik nedenlerini ve diğer hafif ayrılabilir nedenleri.

genetik olarak homosistinüri denir, bir eksikliği veya önemli bir arabulucu molekülünün eksikliği (enzimler) karmaşık homosistein arıza yolunda. Bunun ciddi yüksek seviyelere çıkarılması homosistein. Bu nadir ve ciddi bir durum olarak, orada gelişme geriliği de belirti izlenmektedir olduğunu, osteoporoz (ince kemikler), görme anormallikleri, kan pıhtısı oluşumu, ve ileri ateroskleroz (daralması ve kan damarlarının sertleşmesine). Bu durum özellikle çocukluk çağında tanınır.

Hafif genetik varyasyonlar yüksek homosistein düzeyleri daha sık nedenlerdir (hiperhomosisteinemi). Bu koşullarda, aracı moleküller arıza ve daha az minör anomali nedeniyle kendi yapısı içinde verimli. Ayrıca homosistein seviyelerinin yükselmesine neden, homosistinüri daha çok hafif olmasına rağmen, homosistein dökümü yavaşlatarak.

beslenme sorunları yüksek homosistein düzeyleri neden olabilir?

Daha sık diğer (5%-7% Nüfusun) yüksek homosistein düzeyi ve daha az şiddetli tipi folat beslenme eksikliği neden olabilir, vitamin B6 ve B12 vitamini, kronik (uzun vadeli) böbrek hastalığı, ve sigara.

Yukarıda da değinildiği gibi, Bu vitaminler gerekli homosistein arıza vardır. Bazı çalışmalarda, Bu vitaminlerin düşük düzeyde, özellikle folat, yüksek homosistein düzeyleri olan kişiler olarak ortaya konmuştur. Öte yandan, diğer çalışmalarda ileri sürmüşlerdir ki folat yeterli alımı, Vitamin B6, ve B12 vitamini homosistein düzeyinin düşürülmesinde sonuçlandı.

Nasıl ortak hiperhomosisteinemi olduğunu?

Hafif hiperhomosisteinemi düzeyleri hakkında görülür 5%-12% Genel nüfusun. özel gruplarda gibi, alkolikler (fakir vitamin alımı nedeniyle) Kronik böbrek hastalığı olan ya da hasta, Bu daha yaygın olabilir. Ciddi genetik formu, homosistinüri, nadirdir.

Nasıl homosistein düzeyi olabilir azaltılabilir?

folik asit takviyesi ya da folik asit ile güçlendirilmiş olan tahıl tüketimi, ve daha az oranda vitamin B6 ve B12 için, olabilir kandaki homosistein düzeyleri. Bu takviyeleri bile yararlı hafif genetik hiperhomosisteinemi kişilerin kendi homosistein düzeyleri düşük olabilir. Ancak, Bu kayda değer şimdiye kadar hiçbir zorlayıcı veri pıhtıları kalp hastalığı veya bilinen kalp hastalığı veya kan tedavisi önlenmesi için hiperhomosisteinemi tedavisinde destek olmasıdır. Birçok çalışmalar sürdürülmektedir olup olmadığını bir yararı bilinen kalp hastalığı veya kan pıhtıları olan hastalarda homosistein düzeyi yüksek tedavi olabileceğini belirlemek için. Başka öneriler kullanılamaz bu çalışmalar tamamlanmış olabilir.