Tıp


Benim homosistein düzeyini düşürmek için kaç vitamin almam gerektiğini?

Günlük folat dozunun önerilen, B vitaminleri, ve multivitaminler genellikle yeterli konuda vardır homosistein düzeyleri düşürülmesi için. Bu günlük doz Gıda ve İlaç İdaresi tarafından tavsiye edilir (FDA) ve belirli bir üründe doz vitamin şişe etiketi üzerinde üretici tarafından basılır. Genellikle, folat takviyesi tavsiye edilir 1 miligramlık günlük; B6 vitamini tavsiye edilir 10 Gün başına miligram; Günde bir buçuk miligram ve vitamin B12.

kalp krizi ve felç önlemek homosistein düzeyleri düşürücü mu?

Şu anda, Orada ki folik asit ve B vitaminleri alarak düşük homosistein düzeyleri kalp krizi ve felç engelleyen doğrudan kanıtı. Ancak, büyük bir nüfus çalışmada kadınların içeren, edenler folik asit en yüksek tüketim vardı (multivitaminler şeklinde genellikle) edenler folik asit en az tüketilen daha az kalp krizi vardı. Bu çalışmada, folat ve vitamin beslenme B6 ve kalp hastalığı riski arasındaki ilişkinin daha fazla vitamin B12 ve kalp hastalığı diyet arasında fazla fark edildi, Bu minimal oldu.

Diğer birçok gözlemsel çalışmalarda hastalığın folat etkisi ve kalp üzerinde diğer B vitaminleri değerlendirmek için yapılmıştır. Bu çalışmaların çoğu, folat oral alımının kalp düşük riski hastalığı ilişkilidir sonucuna varmışlardır, muhtemelen homosistein seviyelerinin düşürülmesi nedeniyle, çünkü. vitamin B12 ve B6 ve kalp hastalığının oral alımı arasındaki ilişki olarak bu çalışmaların çok belirgin değildi. (5,6,7)

Bir çalışmada, Sonuç olarak, yüksek homosistein düzeyleri nedeniyle kişilerde bile genetik nedenleri, folat oral alımı ve muhtemelen diğer B vitaminleri kalp insidansının azalması ile ilişkili hastalık olduğunu. (5,6,7)

Bu verilerin çoğu, ancak, tamamen kontrollü bilimsel veriler yerine gözlemsel çalışmalardan elde edilen. Bu nedenle, söz önemlidir bu çalışmaların hastalığın bu vitaminlerin alımı ve kalp alt sıklığı arasında bir ilişki öne rağmen, genel olarak, hiçbir zorlayıcı klinik kanıt hiperhomosisteinemi homosistinüri dışında tedavi edilemez (ciddi bir genetik formu) kalp hastalığı ile ilgili olarak, inme, veya kan pıhtıları.