Tıp


Ne kalp krizi ve felç önlemek için yapmalıdır?

fazla kilo kaybetmek, düzenli egzersiz, kontrol diyabet ve yüksek tansiyon, kötü LDL kolesterol düşürücü, ve sigara durdurma kalp krizi ve felç önlemede çok önemli adımlar. homosistein düzeyleri ile ateroskleroz arasındaki ilişki genellikle şeker hastalığı bilinen risk faktörleri ile karşılaştırıldığında daha zayıftır, yüksek tansiyon (hipertansiyon), yüksek kolesterol düzeyi, ve sigara.

Bu sağlıklı erişkinlerde daha çok taze meyve ve sebze yemek önerilir, daha az yemek yağ ve kolesterol doymuş, ve günlük bir multivitamin almak. Bir multivitamin tedarik edecek 400 mcg (mikrogram veya gram birine mal binde bir)/için vitamin B6 ek olarak folik asit gün, B12, ve diğer önemli vitamin.

Kim homosistein kan düzeyleri için test yapılmalıdır?

kan pıhtısı oluşumu erken başlangıçlı ile Bazı doktorlar hastaların yüksek homosistein düzeyleri için ekran, kalp krizi, vuruş, ya da diğer belirtiler ateroskleroz ile ilişkili, Bu hastalarda tipik risk faktörleri yoksa özellikle, sigara gibi, diyabet, yüksek tansiyon, veya yüksek LDL kolesterol düzeyleri.

Şu anda, orada kim homosistein kan seviyelerini test yapılmalıdır olarak hiçbir resmi öneriler. daha bilimsel veriler halen devam eden çalışmaların hale önce, pek çok uzman kan homosistein düzeyleri için bir tarama testi önermiyoruz, Açıklanamayan kan pıhtısı oluşumu olan hastalarda bile. Buna ek olarak, uzlaşma önerisi vitaminleri ile kalp hastalığı önlemek için yüksek homosistein düzeyleri tedavi karşı.

Ayrıca yüksek kan homosistein seviyelerinin tedavisinde folik asit ve diğer B vitaminleri optimal doz olarak bir görüş birliği yoktur. (Örneğin, Yüksek homosistein düzeyleri hastaların tedavisinde folik asit ve miktarda bir multivitamin bulunan dışındaki B vitaminleri yüksek dozlarda gerektirebilir.) Bu nedenle, bir karar test edilmesine ilişkin doktorunuza danıştıktan sonra bireysel olmalıdır.