Tıp


Risk faktörleri lösemi farklı türleri için farklı olabilir

Risk faktörleri lösemi farklı türleri için farklı olabilir:

* Radyasyon: İnsanlar radyasyon çok yüksek seviyede maruz çok daha sık diğerleri akut myeloid lösemi almak için, kronik myeloid lösemi, veya akut lenfositik lösemi.

o Atom bombasının patlama: radyasyon çok yüksek atom bombasının patlama neden olmuş (o Japonya'da İkinci Dünya Savaşı sırasında gibi). Insanlar, özellikle çocuklar, kim atom bombasının patlama hayatta lösemi riski artmıştır.

o Radyoterapi: radyasyon yüksek düzeyde maruz kalmanın bir başka kaynak kanser ve diğer tıbbi tedavi koşullarında. Radyasyon tedavisi lösemi riskini artırabilir.

o Teşhis x-ışınları: Diş x-ışınları ve diğer tanısal röntgen (CT gibi tarar) maruz kişi radyasyon çok düşük seviyelere. Henüz olsun çocuk veya yetişkin için radyasyon bu düşük seviyede lösemi bağlantılı olduğu bilinmektedir değil. Araştırmacılar olup birçok röntgen lösemi riskini artırabilir sahip okuyorsun. Ayrıca, ister çocukluk çağında CT taramaları lösemi gelişme riski ile bağlantılıdır okuyorsun.

* Sigara içme: Sigara akut myeloid lösemi riskini artırır.

* Benzen: Poz işyerinde akut myeloid lösemi neden olabilir benzene. Ayrıca kronik miyeloid lösemi ya da akut lenfositik lösemi neden olabilir. Benzen yaygın kimya endüstrisinde kullanılmaktadır. Ayrıca, sigara dumanı ve benzin bulunan's.

* Kemoterapi: Kanserli hastalarda kanser bazen daha sonra akut myeloid lösemi ya da akut lenfositik lösemi olsun uyuşturucu mücadele belirli türleri ile tedavi. Örneğin, Uyuşturucu maddeleri ve topoizomeraz inhibitörleri alkilleyici olarak bilinen tedavi olma sonra akut lösemi gelişen küçük bir şans ile bağlantılıdır.

* sendromu ve bazı diğer kalıtsal hastalıklar Down: sendromu ve bazı diğer kalıtsal hastalıklar Down akut lösemi gelişme riskini artırır.

* Myelodisplastik sendromu ve bazı diğer kan hastalıkları: Bazı kan hastalıkları olan kişiler akut myeloid lösemi riski artmıştır.

* İnsan T-hücresi lösemi virüsü tip I (HTLV-I): HTLV-I enfeksiyonu olan kişiler lösemili erişkin T-hücreli lösemi olarak bilinen nadir bir tür risk altındadırlar. HTLV-I virüs bu nadir hastalığına neden olsa da, erişkin T-hücreli lösemi ve lösemi diğer bulaşıcı değildir.

* lösemi Ailede: Bu nadir birden fazla kişi için aile içinde lösemi sahip olmak. Ne zaman oluyor, o en kronik lenfositik lösemi dahil etmek için büyük olasılıkla. Ancak, kronik lenfositik lösemili sadece birkaç kişi bir baba var, anne, brother, kardeş, Ayrıca, hastalık ya da çocuk.

risk faktörlerinin bir veya daha fazla olması, bir kişinin lösemi almak anlamına gelmez. hastalık geliştirmek asla risk faktörleri var Çoğu insan.