Tıp


Lösemi belirtileri

Belirtileri

Tüm kan hücreleri gibi, Lösemi hücreleri vücuda seyahat. löseminin belirtileri lösemi hücrelerinin sayısına bağlı ve nerede bu hücreler vücutta toplamak.

Kronik lösemili insanlar belirtiler olmayabilir. Doktor rutin bir kan testi sırasında hastalık bulabilirsiniz.

onlar hasta hissediyorum çünkü akut lösemi olan insanlar genellikle doktora gidin. beynin etkilenen ise, onlar baş ağrısı olabilir, kusma, karışıklık, kas kaybı kontrolü, veya nöbet. Lösemi da sindirim sistemi gibi vücudun diğer organlarına etkileyebilir, böbrekler, akciğer, kalp, veya testisler.

kronik veya akut lösemi Ortak belirtileri içerebilir:

* genellikle incitme şişmiş lenf düğümleri (boyun ya da koltukaltı özellikle lenf bezlerinde)

* Ateş ve gece terlemeleri

* Sık enfeksiyon

* Duygu zayıf veya yorgun

* Kanama ve kolay morarma (diş eti kanaması, deride morumsu lekeler, deri altına veya küçük kırmızı lekeler)

* Şişme veya rahatsızlık karında (Bir şişmiş dalak ve karaciğer)

* bilinen herhangi bir nedenle Kilo kaybı

* Ağrı kemik veya eklem

En çok, Bu belirtilerin kanser nedeniyle değil. Bir virüs veya başka sağlık sorunları da bu belirtilere neden olabilir. Sadece bir doktor emin söyleyebilirim.

Bu belirtileri olan herkes doktorunuza söylemeniz gerektiğini sorunları teşhis edilebilir ve muamelesi böylece mümkün olduğu kadar erken.

Lösemi tanısı

Doktorlar bazen rutin bir kan testi sonra lösemi bulmak. Eğer lösemi öneririz belirtiler varsa, Doktorunuz hangi sorunlara yol olduğunu bulmak için çalışacağız. Doktorunuz, kişisel ve aile öyküsü hakkında isteyebilir.

Bir veya daha fazla aşağıdaki testlerin olabilir:

* Fizik muayene: şişmiş lenf düğümleri için Doktorunuz denetler, dalak, veya karaciğer.

* Kan testleri: Laboratuvar tam kan sayımı, beyaz kan hücrelerinin sayısını kontrol etmek için yapar, kırmızı kan hücreleri, ve trombosit. Lösemi beyaz kan hücrelerinin çok yüksek bir seviyede nedenleri. Ayrıca trombosit ve hemoglobin düzeyi düşük neden olabilir, hangi kırmızı kan hücreleri içinde bulunur.

* Biyopsi: Doktorunuz doku kanserli hücreleri bulmak için kaldırır. A biyopsi tek emin yolu olup olmadığını lösemi hücreleri kemik iliği bilmek için. numune alınır önce, Lokal anestezi uyuşmuş için alanı olarak kullanılıyor. Bu acıyı azaltmaya yardımcı olur. Doktorunuz kalça kemiği veya başka bir büyük kemik bazı kemik iliği kaldırır. Bir patolog lösemi hücrelerinin doku kontrol etmek için bir mikroskop kullanır.

Orada doktor kemik iliği elde etmek için iki yol vardır. Bazı insanlar, aynı ziyaret sırasında iki prosedürlere sahip olacak:

o Kemik iliği aspirasyonu: Doktor kullanan bir kalın, içi boş iğne iliği kemik örnekleri kaldırmak için.

o Kemik iliği biyopsisi: Doktor kullanan çok kalın, içi boş iğne kemik ve kemik iliği küçük bir parça çıkarmak.

Diğer Testler

Testler için doktorunuza emir belirtiler ve lösemi türüne bağlıdır. Diğer testler olabilir:

* Sitogenetik: Laboratuvar kan örneklerinden hücrelerin kromozom bakar, kemik iliği, veya lenf nodu. anormal kromozom bulunursa, Test ne lösemi türü var gösterebilirim. Örneğin, KML kişi anormal bir kromozom Philadelphia kromozomu çağrısında bulundu.

* Spinal dokunun: Doktorunuz bazı beyin-omurilik sıvısı kaldırabilir (kablosunu alanları ve beyin ve omurilik çevresinde doldurur sıvı). Doktor kullanan bir uzun, ince iğne alt spinal sıvı çıkarmak. Prosedür hakkında sürüyor 30 dakika ve lokal anestezi ile yapılır. Siz düz birkaç saat sonra bir baş ağrısı getting engellemek için yalan gerekir. Laboratuvar kontrolleri lösemi hücreleri veya sorunların diğer belirtileri için sıvı.

* Göğüs röntgeni: Bir x-ray şişmiş lenf düğümleri veya göğsün hastalığın diğer belirtileri gösterebilir.