Tıp


Tedavi Lösemi

lösemili insanlar birçok tedavi seçeneği vardır. Seçenekler bekleyen tetikte olan, kemoterapi, hedeflenmiş tedavi, biyolojik tedavi, radyoterapi, ve kök hücre nakli. sizin dalak büyümüş ise, Doktorunuz çıkarmak için ameliyat önerebilir. Bu tedavilerin Bazen bir kombinasyonu kullanılır.

Tedavi seçimi özellikle aşağıdaki bağlıdır:

* lösemi türü (Akut veya kronik)

* Yaşınız

* İster lösemi hücreleri beyin omurilik sıvısı bulundu

Ayrıca lösemi hücrelerinin belli özellikleri bağlıdır. Doktorunuz ayrıca sağlık belirtiler ve genel kabul.

Akut lösemi olan insanlar hemen tedavi edilmesi gerekir. Tedavinin amacı vücutta lösemi belirtileri yok etmek ve semptomları gitmesini olun. Bu remisyon denir. insanlar remisyon geçtikten sonra, Daha tedavisi nüksetmesini engellemek verilebilir. Tedavi Bu tür konsolidasyon tedavisi veya idame tedavisi denir. Akut lösemi olan birçok kişi tedavi edilebilir.

Eğer semptomlar olmadan kronik lösemi varsa, hemen kanser tedavisi gerekmeyebilir. Doktorunuz sağlığınızı yakından böylece tedaviye zaman belirti başlar başlayabilirsiniz izleyecek. Değil kanser tedavisinde hemen bekliyor uyanık denir getting.

Ne zaman kronik lösemi tedavisi gereklidir, genellikle hastalık ve semptomları kontrol edebilirsiniz. İnsanlar remisyon kanser tutmak için idame tedavisi alabilirsiniz, fakat kronik lösemi nadiren kemoterapi ile tedavi edilebilir. Ancak, kök hücre nakli kronik lösemi tedavisi için şansı olan bazı insanlar teklif.

Doktorunuz tedavi seçenekleri tanımlayabiliriz, beklenen sonuçlar, ve olası yan etkileri. Siz ve doktorunuz birlikte tıbbi ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayan bir tedavi planı geliştirmek için çalışabilir.

Bir klinik deneme katılan hakkında doktorunuzla konuşmak isteyebilirsiniz, yeni tedavi yöntemleri araştırması.

Doktorunuz bir uzmana sevk edebilir, ya da havale isteyebilir. Uzmanları lösemi tedavisi hematologlar dahil, tıbbi onkologlar, ve radyasyon onkoloğu. Pediatrik onkoloji ve hematologlar çocukluk çağı lösemi tedavisi. Sağlık ekibi de bir onkoloji hemşiresi ve kayıtlı bir diyetisyen içerebilir.

Mümkün, kişi bir tıp merkezinde tedavi edilmelidir ki doktorlar lösemi tedavisinde yaşadı. Bu mümkün değilse, doktor böyle bir merkezde bir uzman ile tedavi planını tartışmak olabilir.

tedavi başlamadan önce, olası yan etkileri açıklamak ve nasıl tedavi normal aktiviteleri değişebilir sağlık ekibi sormak. kanser tedavileri genellikle sağlıklı hücre ve doku hasarı nedeniyle, yan etkiler sık görülür