Tıp


Ne atopik dermatit aşaması vardır?

Atopik dermatit farklı her çocuk etkiler, başlangıçlı ve semptomların şiddeti açısından hem de. Bebeklerde, atopik dermatit genellikle etrafında başlar 6 -e doğru 12 yaş hafta. İlk etrafında yanaklar görünebilir ve yamalı bir yüz döküntü gibi çene, hangi kırmızı ilerleyebilir, ölçekleme, cilt sızmaya. Deri enfekte olabilir. bebek daha hareketli hale gelir kez ve tarama başlıyor, dizler ve dirsekler gibi maruz kalan bölgelerinde de etkilenebilir. atopik dermatit ile bir bebek huzursuz ve kaşıntı ve rahatsızlık nedeniyle sinirli olabilir. Birçok bebeklerde geliştirmek 18 yaş ay, Hayatta kuru cilt veya el egzama için daha fazla normal risk daha az olmakla beraber.

Çocukluk döneminde, döküntü diz ve dirsek iç arkasında meydana eğilimi, boynun iki tarafında, bilekler ve, ayak bilekleri, ve elleri. Sık sık, döküntü sert olur ve pullu ne zaman çizilmiş papüller ile başlar. dudak çevresindeki deri iltihaplı olabilir, ve sabit bölgenin yol açabilir yalama küçük, ağrılı çatlaklar. atopik dermatit Şiddetli vakalarda büyüme etkileyebilir, ve çocuk ortalaması daha kısa olabilir.

Hastalığı remisyon geçebilir (hastalıksız dönemi). bir remisyon uzunluğu değişir, ve o-ebilmek son aylar hatta yıllar. Bazı çocuklarda, Hastalığın daha uzun bir süre için sadece geri ergenlik başlangıcında gelmek geldiğinde hormonlar, stres, ve cilt bakım ürünleri ve kozmetik rahatsız edici kullanılması koşulu flare neden olabilir.

Rağmen atopik dermatit gelişmiş kişi sayısı çocuklar da yetişkinler gibi belirtilerle karşılaşabilirsiniz olarak, daha az yaygındır (ama mümkün) hastalığın ilk yetişkinlik kadar göstermek için. erişkinlerde desen ki çocuklarda görülen benzer; yani, Hastalığın yaygın veya sınırlı olabilir. Bazı yetişkinlerde, Sadece elleri ve ayakları etkilenebilir ve kuru hale, kaşıntılı, kırmızı, ve kırık. Uyku düzeni ve iş performansı etkilenebilir, ilaçların uzun süreli kullanımı durumun tedavisinde komplikasyonlara neden olabilir. atopik dermatit ile yetişkinler de irritan kontakt dermatit karşı bir yatkınlık var, onlar meslekleri sık el ıslatma içeren özellikle eğer, el yıkama, kimyasallara maruz kalma ya da. Bazı insanlar meme başı etrafında kızarıklık geliştirmek. Bu lokalize semptomlar tedavi etmek zordur, ve insanlar genellikle alçakgönüllülük veya utanç nedeniyle doktora söyleme. Yetişkinlere de hiçbir belirtilere neden çünkü algılamak zordur katarakt gelişebilir. Bu nedenle, doktor düzenli göz sınav önerebilir.