Tıp


Nasıl tedavi amiloidozdur?

amiloidoz başlangıç tedavisi organ yetmezliği düzeltme ve altta yatan herhangi bir hastalığı tedavi gerektirir (myeloma gibi, enfeksiyon, veya inflamasyon). Hastalık sıklıkla önemli organ hasarı sonrası zaten oluştu keşfedilir. Bu nedenle, organ fonksiyon istikrar tedavisinde bir ilk hedefi. ölümün en sık nedeni sistemik amiloidoz böbrek yetmezliği olan.

Sefarad Yahudiler ve Türkler genetik bir hastalık Ailevi Akdeniz Ateşi denilen miras, hangi amiloidoz ile ilişkilidir ve bölümleri ile karakterize “saldırı” ateş, ortak, ve karın ağrısı. Bu saldırılar ilaç kolşisin ile önlenebilir. Ermeniler ve Aşkenaz Yahudileri de ancak Ailevi Akdeniz Ateşi saldırıları daha yüksek bir oranı var amiloid birikimi hastalığı olmaz. ailede amiloidoz diğer raporlar son derece nadirdir.

Araştırmacılar şu anda klinik çalışmalarda primer amiloidoz ile kanser kemoterapi ilaç kullanan hastaların kayıt edilir (melfalan [Alkeran]), kemik iliği ile birlikte kök hücre nakli. Sonuçlar umut verici olmuştur, Bu kombinasyon tedavisi seçilmiş hastalarda amiloidoz ortadan kaldırmak için sunulur, Bu hastanın altta yatan tıbbi durumun yeterli olması koşuluyla. kök hücre nakli ve kemoterapi yüksek dozda Bu agresif tedavi seçenekleri bu hastaların tedavisinde gerçek bir atılım vardır.

Ailevi amiloidoz şimdi karaciğer nakli ile tedavi edilebilir. Bu seçenek, hastalığa yol açan özel bir protein doğru tanı gerektirir.

Amiloidoz

* Amiloidoz bir bozukluk anormal protein sonucu ortaya çıkan (amiloid) vücut dokularında mevduat.
* Amiloidoz izole bir hastalık veya başka bir hastalık sonucu olarak meydana gelebilir.
* Özellikle organların karışan anormal çalışmasını amiloidoz sonucu hastalarda Belirtileri.
* amiloidoz tanısı dahil doku biyopsisi ile yapılan.
* amiloidoz için tedavi seçenekleri amiloidoz türüne bağlıdır ve organ yetmezliği düzeltme ve altta yatan herhangi bir koşullar tedavi gerektirir.