Tıp


Nasıl atopik dermatit tanısı?

Atopik dermatit genellikle kolay bir fizik muayene ve deri görsel denetim bir doktor veya dermatolog tarafından temelli teşhis edilir. Additionally, tarih hasta ve katkıda bulunan aile öyküsü tarafından verilen tanıyı desteklemek için yardım. Bir hekim, benzer döküntüler ve saman nezlesi gibi diğer tıbbi sorunlar herhangi bir geçmişi hakkında isteyebilir (Alerji) ve astım. şu anda tümden söylediği tek bir özel laboratuvar testi olsa “Bu atopik dermatit olduğunu,” bir deri biyopsisi (inceleme için laboratuara mikroskop altında gönderilen deri küçük bir parça bir örnek) zor durumda tanıyı koymak yararlı olabilir. AdditAyrıcauşak deri sürüntü (uzun pamuk uçlu ya da Q-tip) numuneler laboratuvara atopik dermatit taklit edebilir deri enfeksiyonları hariç gönderilebilir.

kaşıntı birçok hasta için hastalığın başlıca ortak semptom olma eğilimindedir yana, Hepsini kaşıntı atopik dermatit olduğunu söylemek mümkün değildir. Kaşıntı şey egzama ile yapmak zorunda birçok tıbbi durumlar görülebilir. Hastanın semptomları benzersiz bir kombinasyonu deneyimleri Her, ve belirtileri ve hastalığın şiddeti zamanla değişebilir. Doktor bireyin belirtileri ve tanı üsleri hasta birkaç kez görmek için çok doğru bir teşhis yapmak gerekebilir. Önemli doktor için bu cilt tahrişine neden olabilir, diğer hastalıklar ve koşullar ekarte etmektir. Bazı durumlarda, aile doktoru veya çocuk doktoru bir dermatolog veya allergist için hasta sevk edebilir (alerji uzmanı) daha fazla değerlendirme için.

Değerli bir tanı aracı ayrıntılı bir tıbbi hikaye, hangi hastanın rahatsızlığıdır olası nedenleri olarak önemli ipuçları sağlar. Doktor aşağıdaki tüm Yaklaşık isteyebilir: alerjik hastalık öyküsü, Hasta da saman nezlesi veya astım gibi hastalıkları olup olmadığı, tahriş edici maruz kalma, uyku bozuklukları, cilt fişekleri ile ilgili gibi görünüyor herhangi bir yiyecek, deri ile ilgili semptomları önceki tedavi, steroid kullanımı, ve okul üzerinde belirtilerin etkileri, kariyer, ya da sosyal hayat. Bazen, gerekli cildin bağışıklık sistemi bazı kimyasallar ve koruyucu cilt kremleri de overreacts olmadığını belirlemek için deri veya yama testi bir biyopsi yapmaktır. Hastanın her iki kategoriden üç veya daha fazla özellikleri taşıyorsa, atopik dermatit ön tanı yapılabilir: önemli özellikleri ve küçük özellikler. Bazı özellikleri aşağıdaki kutuya listelenen.

Cilt sıfırdan / prick testleri (hangi çizilmemesi karıştırmak veya şüpheli bir alerjen az miktarda içeren bir iğne ile cilt iğneleyici) ve hava alerjenler için kan testleri genel olarak yararlı bir anamnez ve semptomların dikkatli gözlem olarak atopik dermatit tanısında değil. However, bazen dışarı doktor kural yardımcı olabilir ya da tanıda önemlidir düşünülebilecek belirli bir alerjen onaylamak. deri testlerinde negatif sonuçlar güvenilir ve olasılık da bazı maddelerin hastada iltihap cilt neden olan ekarte yardımcı olabilir. However, pozitif dAncakfırdan / prick test sonuçları atopik dermatit kişilerde yorumlamak zordur ve genellikle yanlış olan. Bazı durumlarda, dermatit tipi belirsiz nerede, kan testleri eozinofillerin seviyesini kontrol etmek (beyaz kan hücresi tipi) veya IgE (Kimin düzeyleri genellikle atopik dermatit yüksek bir antikor) yardımsever.
Binbaşı ve atopik dermatit küçük özellikler

Başlıca özellikleri

* Kaşıntı
* yerlerde hastalığın tipik karakteristik döküntü (kol kıvrımları ve diz arkasında)
* Kronik ya da art arda belirtiler ortaya
* Atopik hastalıkların Kişisel veya aile öyküsünde (egzama, ya da ateş, astım)

Bazı küçük özellikler

* erken başlangıç yaşının
* Kuru, pürüzlü cilt
* immünglobulin düzeylerini yüksek E (IgE), bir antikor, kan
* Ichthyosis
* Hyper doğrusal avuç içi
* Keratoz pilaris
* El veya ayak dermatit
* Cheilitis (kuru veya tahriş olmuş dudakları)
* Nipel egzama
* deri duyarlılığı enfeksiyon
* Pozitif allerji deri testi