Tıp


Ne otoimmün hastalıklar?

Otoimmün hastalıklar, içinde bağışıklık sisteminin antikor anormal üretimi ile karakterize bir hastalıktır şartları (oto-antikorların) vücut dokuları karşı. Otoimmün hastalıklar genellikle vücudun çeşitli dokuların iltihabı özelliği. Anas hastalarda farklı otoimmün hastalıkların bir dizi bulunur, gibi sistemik lupus eritematozus, Sjögren sendromu, romatoid artrit, polimiyozit, skleroderma, Hashimoto tiroiditi, juvenil diabetes mellitus, Addison hastalığı, vitiligo, pernisiyöz anemi, glomerülonefrit, ve pulmoner fibrozis. Anas klasik otoimmün hastalıklar olarak kabul edilmez koşullar hastalarda bulunabilir, kronik enfeksiyonlar ve kanser gibi.

Başka hangi koşullar Anas üretilmiş olmasına yol açar?

Anas hastalarda enfeksiyonlar ile imal edilebilir (virüs ya da bakteri), akciğer hastalıkları (primer pulmoner fibrozis, pulmoner hipertansiyon), gastrointestinal hastalıklar (ülseratif kolit, Crohn hastalığı, primer biliyer siroz, alkolik karaciğer hastalığı), hormonal hastalıklar (Hashimoto otoimmün tiroidit, Grave's hastalığı), kan hastalıkları (idiyopatik trombositopenik purpura, hemolitik anemi), kanserleri (melanom, meme, kıpırdatmak, böbrek, over ve diğerleri), deri hastalıkları (sedef hastalığı, pemfigus), yanı sıra, yaşlılarda ve bu kişilerin romatizmal hastalıklar, aile öyküsü olan.

Ne antinükleer antikorlar vardır?

Normalde vücudumuzun içine işgalciler püskürtmek kanımızdaki antikorlar var, virüs ve bakteri mikrop gibi. Antinükleer antikorlar (Anas) alışılmadık antikorları vardır, kanda tespit, bazı yapılara hücre çekirdeğinin içinde bağlama yeteneği var. Çekirdek vücudun hücreleri içinde en iç çekirdek ve DNA içeren, birincil genetik materyal. Anas bağışıklık sistemi kendi vücut dokuları karşı inflamasyona neden yatkınlığı olabilir hastalarda bulunur. Kişinin kendi dokuları karşı olan antikorlar oto-antikorların olarak anılmaktadır. bağışıklık sistemini kendi vücut karşı çalışması için eğilimi için otoimmünite denir. Anas otoimmünite olası varlığı ve sağlamak işaret, bu nedenle, doktorlar için bir gösterge otoimmün hastalık olasılığını göz önünde.