Tıp


Ne tedaviler anabolik steroid kullanımı için etkili?

anabolik steroid kullanımı için tedavi azı çalışmalar yapılmıştır. Mevcut bilgi hastalar steroid çekilme ameliyatı ile çalışmış hekimler az sayıda deneyimlerinden büyük ölçüde dayanmaktadır. Hekimlerin bu destek tedavisi bazı durumlarda yeterli bulduk. Hastaların geri çekilme sırasında karşılaşabileceğiniz ne intihar düşünceleri için değerlendirilir hakkında eğitimli. Hastalık belirtileri şiddetli ya da uzun süreli iseniz, ilaçlar veya hastanede gerekli olabilir.

hormonal sistem dinlenme steroid suistimal ederek kesilmeden sonra steroid çekilme tedavisi için kullanılmaktadır Bazı ilaçlar. Diğer ilaçlar hedefe özel yoksunluk belirtileri örneğin, antidepresanların depresyon ve baş ağrısı ve kas ve eklem ağrıları için analjezik tedavi.

Bazı hastalarda yoksunluk belirtileri farmakolojik tedavi yardımı dışında ve ihtiyaç davranışçı terapiler ile tedavi edilir.

anabolik steroidler Are bağımlılık?

steroid bağımlısı bir belirsiz yüzde uyuşturucu bağımlısı olabilir, fiziksel problemler ve sosyal ilişkileri olumsuz etkiler rağmen devam istismar kanıtlandığı. Ayrıca, steroid bağımlısı, genellikle zaman ve para ilaçların elde büyük miktarlarda harcama, bir başka göstergesi de bağımlı olabilir. kötüye steroidler yoksunluk belirtileri de steroid alarak durdurmak yaşayabilirsiniz Bireyler, ruh hali gibi, yorgunluk, huzursuzluk, iştah kaybı, uykusuzluk, azalmış cinsel istek, ve steroid cravings. En yoksunluk belirtileri tehlikeli depresyon olduğu, bazen intihar girişimlerine neden olmakta. tedavi edilmediği takdirde, bazı depresif belirtiler anabolik steroid çekilme ile ilgili kötü muamelede hap almak durur sonra bir yıl veya daha uzun sürmesini bilinmektedir.