Tıp


Tedavi anal kanser hastaları için.

Orada anal kanser hastaları için tedavi farklı türleri vardır.

tedavilerin farklı tipte anal kanser hastaları için kullanılabilir. Bazı tedaviler standart olarak bulunuyor (Şu anda kullanılan tedavi), ve bazı klinik çalışmalarda test ediliyor. A tedavisi klinik bir araştırma mevcut tedaviler geliştirmek ya da kanser hastaları için yeni tedaviler hakkında bilgi edinme yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış. Zaman klinik araştırmalar yeni bir tedavi standart tedaviden daha iyi olduğunu göstermektedir, yeni tedavi standart tedavi haline gelebilir. Hastalar klinik katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik tedavisine başlandı olmayan hastanın sadece açıktır.

standart tedavi Üç tip kullanılır:

Radyasyon tedavisi

Radyasyon terapisi kanser hücrelerini öldürmek için yüksek enerjili x-ışınları veya radyasyon diğer türdeki kullanan bir kanser tedavisi. Radyasyon iki tür tedavi edilir. Dış radyasyon tedavisi vücut dışında kanser karşı radyasyon göndermek için bir makine kullanıyor. İç radyasyon tedavisinin bir radyoaktif madde iğneler yılında imzalanan kullanır, tohumlar, teller, doğrudan veya kanser yakın yerleştirilir veya kateter. radyoterapi verilir yolu tipi ve kanserin evresine tedavi altına bağlıdır.

Kemoterapi

Kemoterapi kanser hücrelerinin büyümesini durdurmak için ilaç kullanan bir kanser tedavisi, ya hücreleri öldürerek veya bölen dan hücreleri durdurarak tarafından. Ne zaman kemoterapi ağız yoluyla alınır ya da damar veya kas içine enjekte, ilaç ve kana vücutta kanser hücrelerini ulaşabilirsiniz (sistemik kemoterapi). Zaman kemoterapi doğrudan omurga içine yerleştirilir, bir organ, veya karın gibi vücut, ilaçlar çoğunlukla bu alanlarda kanser hücrelerini etkiler (bölgesel kemoterapi). kemoterapi verilir yolu tipi ve kanserin evresine tedavi altına bağlıdır.

Cerrahi

* Yerel rezeksiyon: hangi tümör bazı sağlıklı doku etrafında birlikte anüs kesilmiştir bir cerrahi. kanser küçük ve eğer yayılmamış Yerel rezeksiyon kullanılabilir. Hasta hala hareketler bağırsak kontrolü böylece Bu prosedür sfinkter kaslarının kaydedebilir. anüs alt kısmında geliştirmek tümörleri genellikle lokal rezeksiyon ile temizlenebilir.

* Abdominoperineal rezeksiyon: Bir cerrahi prosedür hangi anüs içinde, rektum, sigmoid kolon ve yarım bir kesi karın yapılan aracılığıyla kaldırılır. Doktor bir açılış için bağırsağın son sews, Bir stoma denir, vücudun atık bir tek çanta vücut dışında toplanan böylece karın yüzeyinde yapılan. Bu kolostomi denir. kanser içeren lenf düğümleri de bu ameliyatta olabilir.

kolostomi ile Anal kanser cerrahisi. Anüs, rektum, Kolon ve parça kaldırılır, Bir stoma oluşturulur, ve kolostomi torbası stoma bağlı.
kolostomi ile Anal kanser cerrahisi. Anüs, rektum, Kolon ve parça kaldırılır, Bir stoma oluşturulur, ve kolostomi torbası stoma bağlı.

insan immünyetmezlik virüsü sahip anal kanser tedavisi etkileyebilir.

Kanser tedavisi daha fazla insan immün yetmezlik virüsü olan hastaların zaten zayıflamış bağışıklık sistemleri zarar verebilir (HIV). Bu nedenle, anal kanser ve HIV olan hastalarda genellikle HIV yok hastalara göre antikanser ilaç ve radyasyonun düşük doz ile tedavi edilir.

Tedavi yeni tip klinik çalışmalarda test edilmektedir.

Bu özet bölümde klinik çalışmalarda çalışılmaktadır tedaviler anlatılmaktadır. Bu çalışılan her yeni tedavi söz olmayabilir. Hakkında bilgi klinik çalışmalarda kullanılabilir NCI Web sitesinden edinilebilir.

Radiosensitizers

Radiosensitizers tümör hücreleri daha fazla radyasyon tedavisi duyarlı hale ilaçlardır. radiosensitizers daha fazla tümör hücrelerini öldürmek olabilen radyasyon terapisi birleştiren.

Hastalar klinik katılan düşünmek isteyebilirsiniz.

Bazı hastalar için, Bir klinik çalışmada yer alan en iyi tedavi seçeneği olabilir. Klinik çalışmalarda kanser araştırma sürecinin bir parçasıdır. Klinik çalışmalar yeni kanser tedavi güvenli ve etkili veya standart tedaviden daha iyi olup olmadığını öğrenmek için yapılır.

Kanser günümüzün standart tedavilerin çoğu önceki klinik çalışmalarda dayanmaktadır. Hastaların klinik denemede standart tedavi alabilir veya yeni bir tedavi için ilk arasında yer yer almak.

Hastaların klinik çalışmalarda yer almak da yol kanseri iyileştirmek gelecekte ele alınacak yardım. Bile klinik çalışmalarda etkili yeni tedavilere yol açmayan, genellikle önemli sorulara cevap ve hareket araştırmaları desteklemek.

Hastalar daha önce klinik girebilirsiniz, sırasında, ya da kanser tedavisi başladıktan sonra.

Bazı klinik çalışmalarda sadece henüz tedavi almamış hastalar dahil. Diğer çalışmalarda kanser daha iyi kazanılmış değildir hastalarda test tedaviler. Ayrıca yeni yollar tekrarlayan kanser durdurmak için test klinik denemeler bulunmamaktadır (geri gelme) veya kanser tedavisinin yan etkilerini azaltmak.

Klinik çalışmalar, ülkenin birçok yerinde yer alıyor. güncel tedavi bağlantılar için klinik takip Tedavi Seçenekleri bölümüne bakın. Şu veritabanı NCI's klinik çalışmalarda alınan edilmiştir.

Takip testler gerekebilir.

Bazıları veya kanser teşhisi kanser aşamasında tekrar edilebilir bulmak için yapılmıştır testlerin. Bazı testler için ne kadar iyi tedavi çalıştığını görmek için tekrar olacak. hakkında kararlar devam edip, değişim, Bu testlerin sonuçlarına bağlı olabilir ya da durdurmak tedavi. Bu bazen yeniden evreleme denir.

Bazı testlerin zaman tedavi sonrası sona erdi zaman yapılmalıdır devam edecek. senin durum değişti veya kanser nüks olup olmadığını bu testlerin sonuçları gösterebilir (geri gel). Bu testler bazen testler veya check-up takip denir.