Tıp


Anal kaşıntı için tedavi

Basit bir kaşıntı başlangıç tedavisi yanma ve ağrı giderici doğru yönlendirilir. Önemli olan temiz ve iyice anüs kuru ve anal bölgede sabun bırakarak kaçınmaktır. Temizleme çalışmaları doğrudan kayması veya ya bez ya da havlu ile cildin tahriş etmeden yumuşak duş içermelidir. barsak hareketleri sonra, nemli pedler (ıslak mendil gibi, yıkanabilir nemli mendil, ve yıkanabilir anal temizlik mendilleri) kağıt tuvalet yerine anüs temizliği için kullanılması gerektiğini. orada anüs veya dışkı kaçırma sürekli nem varsa, gerekli bağırsak hareketleri arasındaki nemli pedler ile anüs temiz olabilir.

Birçok over-the-counter ürünleri anal kaşıntı tedavisinde satılıyor. Bunlar genellikle hemoroid tedavisinde kullanılan aynı ilaçlar içeren. Ürünler anal kaşıntı tedavisinde kullanılan merhem olarak kullanılabilir, kremleri, jelleri, fitiller, köpükler, ve yastıkları.

Merhem, creams, and gels – çapında kullanılan zaman anüs – ince bir örtü olarak uygulanmalıdır. Zaman anal kanal uygulanan, Bu ürünlerin bir parmak ya da girilmelidir bir “kazık boru.” Kazık boruları çoğu zaman iki tarafta da bulunan son deliklere sahip verimli. Kazık boruları merhem öncesinde ekleme için yağlanması gerekir. Fitil veya köpükler merhem üzerinde avantajları yok, ckremleri ave jelleri

En ürünleri aktif madde birden fazla türü içeren. Hemen hemen tüm diğer madde ek olarak bir koruyucu içeren. Koruyucu ek bir madde içeren markalı ürünler sadece örnekler aşağıda tartışılmaktadır.

Lokal anestezik

Lokal anestezik geçici ağrı dindirmek, yanan, ve uyuşturma sinir uçları tarafından kaşıntı. bu ürünlerin kullanımı perianal bölgeye alt ve anal kanal sınırlı olmalıdır. Lokal anestezik yanma ve kaşıntı ile alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle, anesteziklerin uygulama yanma ve kaşıntı artırırsanız kesilmelidir.

lokal anestezik örnekler verilebilir:

* benzokain 5% -e doğru 20% (Americaine Hemoroidal, Lanacane Maksimum Güç, Medicone)

* benzil alkol (Kaşıntı-X) 5% -e doğru 20%

* dibucaine 0.25% -e doğru 1.0% (Nupercainal)

* dyclonine 0.5% -e doğru 1.0%

* lidokain (Xylocaine) 2% -e doğru 5%

* pramoxine 1.0% (Filo Pain-Relief, Procto Köpük Non-steroid, Tronothane hidroklorür)

* tetracaine 0.5% -e doğru 5.0%

Vasoconstrictors

Vasoconstrictors epinefrin benzer kimyasallardır, Doğal bir kimyasal. Uygulanan anüs, vasoconstrictors kan damarlarının daha küçük hale getirmek, hangi şişme azaltabilir. Ayrıca ağrı azaltabilir ve hafif anestezik etkisine bağlı kaşıntı.

Vasoconstrictors perianal bölgeye uygulanan – ağızdan veya enjeksiyon yoluyla alınır vasoconstrictors aksine – ciddi yan etkilere neden düşük olasılığı, yüksek kan basıncı gibi, sinirlilik, titreme, uykusuzluk, diyabet veya hipertiroidi ve kızdırma.

vasoconstrictors örnekler verilebilir:

* efedrin sülfat 0.1% -e doğru 1.25%

* epinefrin 0.005% -e doğru 0.01%

* fenilefrin 0.25% (Medicone Fitil, Hazırlık H, Rectocaine)

Koruyucuları

Koruyucuları ağırlaştırıcı sıvı veya dışkı rektumdan ile tahriş olmuş cildin temas önler cilt üzerinde fiziksel bir bariyer oluşturarak perianal bölgenin tahrişi önlemek. Bu bariyer tahrişi azaltır, kaşıntı, ağrı, ve yanma. Orada koruyucular kendilerini birçok ürün veya bir başka ilaçlarla ek olarak Koruyucu içeren.

Koruyucuları örnekler:

* alüminyum hidroksit jel

* kakao yağı

* gliserin

* kaolin

* lanolin

* madeni yağ (Balneol)

* beyaz petrolatum

* nişasta

* çinko oksit (Desitin) veya kalamin (hangi çinko oksit içeren) konsantrasyonları kadar 25%

* morina karaciğeri yağı veya köpekbalığı karaciğer yağı vitamin miktarı A ise 10,000 USP adet / gün

Astringents

Astringents koagülasyon neden (topaklanma) proteinler perianal deri veya anal kanalın astar hücrelerinde ve. Bu eylem, cilt kuruluğu teşvik, hangi sırayla yanan rahatlatmak yardımcı olur, kaşıntı, ve ağrı.

astringents örnekler verilebilir:

* kalamin 5% -e doğru 25%

* çinko oksit 5% -e doğru 25% (Calmol 4, Nupercainal, Tronolane)

* hamamelis 10% -e doğru 50% (Filo İlaçlanmış, Tucks, Witch Hazel Hemoroidal Pedleri)

Antiseptikler

Antiseptikler bakteri ve diğer organizmaların büyümesini engellemek. Ancak, o belirsizliğini koruyor antiseptikler daha fazla sabun ve sudan daha etkili olmasıdır.

antiseptikler örnekler verilebilir:

* asit borik

* hydrastis

* fenol

* benzalkonyum klorür

* setilpiridinium klorid

* benzethonium klorür

* rezorsinol

Keratolytics

Keratolytics çözülmeye deri ve diğer dokuların dış katmanları neden kimyasallardır. onların kullanımı için mantığı bu dağılma izin vermektedir anüs ve perianal bölgeye derin dokulara nüfuz uygulanır ilaçlar.

Iki onaylı keratolytics kullanılır:

* alüminyum chlorhydroxy allantoinate (alcloxa) 0.2% -e doğru 2.0%

* rezorsinol 1% -e doğru 3%

Analjezikler

Analjezik ürünler, anestezik ürünleri gibi, Ağrıyı gidermek, kaşıntı, ağrı sinir karartıcı reseptörleri tarafından ve yanma.

analjezik örnekler verilebilir:

* mentol 0.1% -e doğru 1.0% (daha fazla 1.0% tavsiye edilmez)

* kâfur 0.1% -e doğru 3% (daha fazla 3% tavsiye edilmez)

* Juniper alır 1% -e doğru 5%

Kortikosteroidler

Kortikosteroidler ve inflamasyonu azaltmak kaşıntı dindirebilir, fakat kronik kullanmak cilde kalıcı hasarlara neden olabilir. Onlar iki hafta bir kaç gün fazla kısa süreler için kullanılmamalıdır. zayıf kortikosteroid etkileri Sadece ürünler over-the-counter mevcuttur. mevcut reçete by Stronger kortikosteroid ürünler anal kaşıntı tedavisinde kullanılmamalıdır.