Tıp


Ne bir idrar tahlili gösteriyor?

Idrar tahlili hastalıkların kanıt açığa çıkaracak, Hatta bazıları önemli belirtisi neden yok. Bu nedenle, Bir idrar tahlili genellikle rutin sağlık taraması bir parçasıdır.

Idrar tahlili de belirli nedenlerden dolayı doktorunuz tarafından sipariş edilebilir bir çok yararlı bir testtir. Idrar tahlili yaygın bir idrar yolu ya da böbrek enfeksiyonu tanısı için kullanılan, böbrek yetmezliği nedenlerinin değerlendirilmesi, diyabet ve yüksek tansiyon gibi bazı kronik hastalıklar ilerlemesi için ekrana (hipertansiyon).

Ayrıca birlikte diğer testler ile bazı hastalıkların tanısında kullanılan olabilir. Bu böbrek taşı sayılabilir, böbrek iltihabı (glomerülonefrit), veya kas break dökümü (rabdomiyoliz).

Yorumlama idrar tahlili genellikle gibi klinik belirtiler test tüm bileşenlerini gözden geçirilmesi ve hasta belirtileri dayanmaktadır.

Ne bir idrar tahlili olduğunu?

Bir idrar tahlili sadece idrar bir analizidir. Bu doktor ofisleri dahil olmak üzere birçok sağlık ayarları yapılabilmektedir çok yaygın bir testtir, acil bakım tesisleri, laboratuvarlar, ve hastaneler.

Bu bir örnek fincan hasta bir idrar örneği toplayarak yapılır. Genellikle sadece küçük miktarlarda (10-15 ml's) idrar tahlili testleri için gerekli olabilecek.