Tıp


Hangi alerjenler vardır?

Alerjen besinler maddelerdir, bitkiler, veya hayvanlar bağışıklık sistemi ve neden inflamasyon aşırı tepki kışkırtmak (Bu durumda, cilt). Iltihap olsa bile kişinin alerjen küçük miktarlarda sınırlı bir süre için maruz oluşabilir. alerjen örnek polen ve köpek ya da kedi tüyü vardır (hayvanın deri veya saç dan küçük partiküller). Ne zaman atopik dermatit insanların temas bir irritan veya alerjen ile gelen hangi duyarlıdır için, inflamasyon üreten hücreleri başka vücutta gelen deri nüfuz. kaşıntı neden ve kızarıklık Bu hücreler ürün kimyasallar. kişi çizilme gibi ve tepki olarak cilt losyonları, daha fazla hasar meydana.

Belirli gıdalar alerjen olarak hareket atopik dermatit ya da kötüleşmesine tetikleyebilir (daha kötü olmasına neden). Gıda açıkça atopik dermatit vakalarında bir dizi rolü alerjenler, bebekler ve çocuklar öncelikle. gıda için bir alerjik reaksiyon deri iltihabı neden olabilir (genellikle kovan), gastrointestinal semptomlar (kusma, ishal), üst solunum yolu semptomları (tıkanıklık, hapşırma), ve hırıltı. En sık alerjiye neden olan (alerjik) gıdalar yumurta, yer fıstığı, süt, balık, soya ürünleri, ve buğday. veri sonuçsuz kalır rağmen, Bazı çalışmalar, atopik hastalıklar, aile öyküsü olan çocukların annelerinde geç hamilelik sırasında kendilerini sık alerjik gıdalar yeme ve yaparken de bebek emzirme döneminde kaçınmalısınız önermek. tüm araştırmacılar kabul olmasa da, Çoğu uzman, en az dört ay süreyle bebek emzirme çocuk için koruyucu bir etkisi olabilir düşünüyorum.

Bir gıda alerjisi şüpheleniliyorsa, o Hasta yediği her şeyi dikkatli bir günlük tutmak için yararlı olabilir, herhangi bir reaksiyon kaydetti. gıda alerjen belirlenmesi zor olabilir ve bir allergist tarafından gözetim gerektiren hasta da diğer alerjenlere maruz kalma durumunda. Bir yararlı şekilde bir gıda alerjisi olasılığını araştırmak için şüphelenilen gıda ve sonra ortadan kaldırmaktır, iyileşme fark olup olmadığını, diyet dikkatle kontrollü şartlar altında reintroduce. Bir iki haftalık deneme genellikle her yiyecek için yeterli. gıda denenmektedir Eğer iki hafta sonra hiçbir belirti neden, Farklı bir yemek gibi bir şekilde daha sonra da test edilebilir. Aynı şekilde, Bir gıda ortadan kaldırılması iyileşme iki hafta sonra sonucu değilse, diğer gıdalar sırayla elimine edilebilir.

Atopik dermatit her zaman semptomlarını olmayabilir bir kişinin diyet değiştirme. Bir değişiklik yararlı olabilir, ancak, Bir hastanın tıbbi geçmişi ve spesifik semptomlara şiddetle öneririm bir gıda alerjisi. O kadar hasta ve ailesi ve hekim olup olmadığının diyet kısıtlamaları hastalığın kendisi etkisini ağır bastığı hakim olduğunu. Kısıtlı diyetler genellikle duygusal ve finansal hastalar için zor ve aileleri takip etmeye. Sürece düzgün takip, birçok kısıtlamayla diyetler de çocuklarda beslenme sorunları katkıda bulunabilir.