Tıp


Ne anafilaksi ortak nedenleri?

anafilaksi nedenleri iki ana gruba ayrılır:

* IgE aracılı: Bu form ilk duyarlılaştırıcı pozlama gerektirir gerçek anafilaksi olduğunu, mast hücreleri ve bazofil ve kaplama (kan ve alerjik reaksiyonlara neden maddeler salgılar doku hücreleri, arabulucu olarak bilinen) IgE tarafından, ve yeniden bir tartışma üzerine kimyasal mediatörlerin patlayıcı serbest.

* Non-IgE aracılı: Bu reaksiyonlar, sözde “anafilaktoid” reaksiyonları, Bu gerçek anafilaksi benzeyen, ancak IgE bağışıklık reaksiyonu gerekmez. Genellikle mast hücreleri ve bazofil doğrudan uyarımı kaynaklanır. Aynı arabulucu olarak gerçek anafilaksi ve yayımlanan aynı etkileri üretilmektedir meydana. Bu reaksiyon olabilir, ve çoğu zaman, sonraki pozlama ilk yanı sıra, hiçbir hassasiyete ihtiyaç olduğu.

Terimler anafilaksi ve anafilaktoid (anlam “anafilaksi gibi”) her ikisi de bu ağır tanımlamak için kullanılır, alerjik reaksiyon. Anafilaksi IgE tarafından başlatılan anafilaktoid IgE kaynaklanmaz reaksiyonlar referans olarak kullanılmaktadır reaksiyonları tanımlamak için kullanılır. reaksiyonların etkileri aynıdır, ancak, ve genellikle aynı şekilde tedavi edilirler. Sık sık, Onlar başlangıçta ayırt edilemez.

o IgE aracılı anafilaksi gibi görünse de bir gıda için ilk pozlama üzerinde meydana, ilaç, ya da acı böcek, orada olmalıydı önceki, ve muhtemelen farkında olmadan, Bir önceki maruz sensitizasyon. Bir olaysız acı hatırlamıyorum ya da farkında olmak “gizli” gıdalardaki alerjenler.