Tıp


bir anafilaksi tanısı nasıl?

Bir kez size anafilaktik reaksiyon olabileceğini düşünüyorum, iş birinci dereceden acil aramak için. Bir kez akut reaksiyon muhtemelen allergist görülmeye önerecektir Doktorunuz gerektiğini takip ile tedavi edilmiştir. Allergist olup olmadığını reaksiyon aslında alerjik nitelikte olduğunu değerlendirecek. Genellikle, dikkatli ve detaylı bir anamnez ve seçilmiş kan veya cilt testleri neden belirleyebilirsiniz. olaydan önce etkinliklerinizi çağırmak için hazırlıklı olun, gıda ve ingested ilaçlar, ve olun ya da olmayın kauçuk ürünleri ile herhangi bir temas vardı.

Nasıl anafilaksi yönetirim?

anafilaksi optimal yönetimi hayat kurtarır. Etkilenen ya da risk altındaki kişi mümkün farkında olmalı ve erken uyarı işaretlerini tetikler. Bu reaksiyonlara eğilimli iseniz, Acil anafilaksi tedavi kitleri kullanımı aşina olmalı ve her zaman onlara sahip. Acil önlemler ve korunma yönetim merkezi olan.

anafilaksi

Anafilaksi bir anda vücudun farklı alanlarda bir dizi etkileyen bir hızla gelişen ve ciddi alerjik reaksiyon gösterir. Şiddetli anafilaktik reaksiyonlar ölümcül olabilir. Çoğu kişi küçük bir sıkıntı sadece alerji belirtileri deneyim. Ancak, insanların az sayıda şok ve hatta ölüme yol açabilir tepki yatkındır.

Anafilaksi genellikle enjekte veya yutulması ve böylece kan dolaşımına erişebilmek maddeler tarafından tetiklenen. Patlayıcı reaksiyon deri içeren, akciğer, burun, boğaz, ve gastrointestinal sonra yol açabilir. anafilaksi ağır vakalarda saniye içinde oluşabilir rağmen veya maruziyetin dakika ve eğer tedavi edilmezse ölümcül olabilir, birçok reaksiyonlar hafif ve zamanında tıbbi tedavi ile sona erdi olabilir.