Tıp


Ne yetişkin bir beyin tümörü belirtileri nelerdir?

Aşağıdaki belirtiler ortaya eğer bir doktor görülmelidir:

* Sık sık baş ağrısı.

* Kusma.

* Iştah kaybı.

* ruh ve kişilik değişiklikleri.

* Şizofreninin ve öğrenmek Değişiklikler.

* Nöbetler.

Ne testler bulmak ve yetişkin beyin tümörlerinin tanı kullanılır?

Testler beyin ve omurilik incelemek algılamak için kullanılır (bulmak) yetişkin beyin tümörü. Aşağıdaki testler ve prosedürler kullanılabilir:

* CT taraması (CAT taraması): Vücudun iç bölgelerin detaylı resimleri bir dizi yapan bir prosedür, Çeşitli açılardan çekilmiş. Resimleri bilgisayar röntgen makinesine bağlı yapılır. Bir boya bir ven içine enjekte edilebilir ya da organ veya dokuların yardımcı yuttu daha net görünür. Bu prosedür de bilgisayarlı tomografi denir, bilgisayarlı tomografi, ya da bilgisayarlı tomografi.

* MRG (manyetik rezonans görüntüleme): bir mıknatıs kullanan bir prosedür, radyo dalgalarıyla, ve bir bilgisayar kablosunu beyin ve spinal detaylı resimleri bir dizi yapmak için. Bir madde denilen gadolinyum hastaya damar yoluyla enjekte edilir. Gadolinyum kanser hücrelerinin etrafında toplayan bu yüzden onlar parlak resimde göstermek. Bu prosedür nükleer manyetik rezonans görüntüleme denir (NMRI).

Yetişkin beyin tümörü tanısı ve cerrahi kaldırıldı. Bir beyin tümörü şüpheleniliyorsa, biyopsi kafatası parçası çıkarmadan ve beyin doku örneği çıkarmak için bir iğne kullanılarak yapılır. Bir patolog mikroskop altında kanser hücreleri aramak için doku bakıldı. kanser hücreleri bulunursa, doktor güvenle mümkün olduğunca aynı ameliyat sırasında kadar tümör kaldırır. Bir MRI sonra herhangi bir kanser hücrelerini ameliyat sonrası kalacak olmadığını belirlemek için yapılabilir. Testler ayrıca tümör grade öğrenmek için yapılır.