Tıp


Ne bir tümör derecesi olan?

bir tümörün grade nasıl anormal kanser hücrelerinin mikroskop altında bakın ve ne kadar hızlı tümör büyümesi ve yayılması muhtemel olduğunu ifade eder. Patolog tümör doku biyopsisi kaldırılır kullanmanın derecesi belirler. Aşağıdaki derecelendirme sistemi yetişkin beyin tümörleri için kullanılabilir:

Grade I

Tümör yavaş büyür, normal benzer hücreler göz hücreleri vardır, ve nadiren yakındaki dokulara yayılır. Mümkün ameliyatla tüm tümör kaldırmak için olabilir.

Grade II

Tümör yavaş büyür, ama yakın doku içine yayılabilir yüksek dereceli tümör olabilir.

Grade III

Tümör hızla büyüyor, Yakındaki doku içine yayılması olasılığı yüksektir, ve tümör hücrelerinin çok hücrelerinin normalden farklı bakış.

Grade IV

Tümör çok agresif büyüyor, çok hücrelerin normalden farklı bakış hücreleri vardır, ve başarıyla tedavi etmek zordur.

iyileşme şansı (prognoz) tedavi ve seçim türüne bağlıdır, sınıf, tümör ve yer olup olmadığı kanser hücreleri cerrahi sonrası kalır ve / veya beynin diğer bölümlerine yayıldı.

Yetişkin Beyin Tümörleri Türleri

Ölçüde veya yaymak kanseri genellikle aşamaları olarak tanımlanır. Orada beyin tümörleri için standart evreleme sistemi. Birincil beyin tümörleri santral sinir sistemi içinde yayılabilir (Beyin ve omurilik), ancak nadiren vücudun diğer kısımlarına yayılır. tedavisi için, beyin tümörleri içinde tümör başladı hücrenin türüne göre sınıflandırılır, Santral sinir sisteminde tümörün yeri, ve tümör grade.

yetişkin beyin tümörlerinin çeşitleri şunlardır:

Beyin gliomları Stem

Bu tümörler beyin bu form kök vardır, beyin omurilik bağlı bölüm. Genellikle yüksek dereceli olan. Beyin yüksek dereceli veya yaygın beyin yayıldı gliomları kök başarıyla tedavi etmek zordur kök. doku sağlıklı beyin hasarı önlemek için, beyin sapı glioma genellikle biyopsi olmadan teşhis edilir.

Pineal astrositik Tümör

Pineal tümörler veya epifiz bezi yakınındaki formu. Epifiz bezi melatonin hormonu üretir beyindeki küçük bir organdır, bizim uyku ve uyanma çevrimi kontrol yardımcı olan bir madde. Orada pineal tümörlerin birkaç türü vardır. Pineal astrositik tümörler pineal bölgede meydana astrositomalar ve herhangi bir sınıf olabilir.

Pilositik Astrositom (Evre I)

Astrositomalar beyin hücrelerinde astrositler denilen start tümörlerdir. Pilositik astrositoma yavaş ve büyümek nadiren çevrelerindeki dokulara yayılmış. Bu tümörler en sık çocuklarda ve genç erişkinlerde görülür. Genellikle başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Diffüz Astrositom (grade II)

Diffüz astrositomalar yavaş büyür, ancak genelde yakındaki dokulara yayılmış. Bazı bunların ilerleme yüksek dereceli. Bunlar en sık genç erişkinlerde görülür.

Anaplastik Astrositom (grade III)

Anaplastik astrositoma da malign astrositomalar denir. Hızla büyümeye ve yakındaki dokulara yayılmış. Tümör hücreleri normalden farklı bakış. Hastaların anaplastik astrositoma geliştirme yaş ortalaması 41 yıl.

Glioblastoma (Evre IV)

Glioblastom büyümek ve agresif yayılma malign astrositomalar vardır. Hücreler çok hücreler normalden farklı bakış. Glioblastoma da glioblastoma multiforme ya da grade IV astrositom denir. Bunlar çoğunlukla yaşları arasındaki yetişkin meydana 45 ve 70 yıl.

Oligodendroglial Tümörleri

Oligodendroglial tümörler beyin hücreleri başlar oligodendrosit denir, destekleyen ve besleyen sinir hücreleri. oligodendroglial tümörlerin notlar şunlardır:

* Oligodendrogliom (grade II): Oligodendrogliomas çok hücrelerin normal gibi görünüyor hücreleri ile yavaş büyüyen tümörlerdir. Bu tümörler en sık yaş arası hastalarda ortaya 40 ve 60 yıl.

* Anaplastik Oligodendrogliom (grade III): Anaplastik oligodendrogliomas hızlı ve büyümek hücreleri çok hücrelerin normalden farklı bakış.

Karışık gliomları

Karışık gliomları hücre birden fazla türü içeren beyin tümörleridir. Prognoz tümörün en yüksek notu mevcut olan hücre tipi etkilenir.

* Oligoastrocytoma (grade II): Oligoastrocytomas yavaş büyüyen tümörler astrositler ve oligodendrosit benzeyen hücreler oluşur.

* Anaplastik oligoastrocytoma (grade III): Bu yüksek dereceli oligoastrocytomas vardır. Hastaların anaplastik oligoastrocytomas geliştirme yaş ortalaması 45 yıl.

Ependymal Tümörleri

Ependymal tümörler genellikle beyinde o satır boşluk ve omurilik çevresindeki hücrelerde başlar. Bu alanlar beyin omurilik sıvısı içeren, Bu ve kordon beyin ve omurilik korur minderler bir sıvı. ependymal tümörlerin notlar şunlardır:

* Evre I ve evre II ependimomayı: Bu ependymomas yavaş büyür ve çok hücrelerin normal gibi hücreler var. Genellikle tamamen ameliyatla olabilir.

* Anaplastik ependimoma (grade III): Anaplastik ependymomas çok çabuk büyürler.

Medulloblastoma (Evre IV)

Medulloblastoma beynin alt sırt başlar beyin tümörleridir. Bunlar anormal beyin hücrelerinden gelişiminde çok erken bir aşamada oluşur. Medulloblastoma genellikle çocuk veya yaşları arasındaki genç erişkinlerde bulunur 21 ve 40 yıl. Bu kanser türü beyinden omuriliğe beyin omurilik sıvısı yoluyla yayılabilir.

Pineal parankim Tümörleri

parenkimal hücreler veya pinocytes dan Pineal parankimal tümörler şeklinde, epifiz bezi en oluşturan hücreler. Bu pineal astrositik tümörler farklı, hangi astrositomalar olan bu dokuda epifiz bezi destekler formu. pineal parankimal tümörlerin notlar şunlardır:

* Pineocytomas (grade II): Pineocytomas genellikle yetişkin yaş meydana yavaş büyüyen pineal tümörlerdir 25 -e doğru 35.

* Pineoblastomas (Evre IV): Pineoblastomas ve oldukça malign nadirdir. Genellikle çocuklarda görülür.

Meningeal tümörler

menenjlerin içinde meningeal tümörler şeklinde, Bu beyin ve omurilik kapak dokusu ince tabakalar. meningeal tümör türleri şunlardır:

* Grade I meningiom: Meningiomlar en sık meningeal tümör vardır. Sınıf 1 meningiomlar yavaş büyüyen ve benign. Bunlar çoğunlukla kadınlarda bulunur.

* Evre II ve III Meningiomlar ve hemangiopericytomas: Bu nadir görülen malign meningeal tümörlerdir. Hızla büyümeye ve beyin ve omurilik içinde yayılma olasılığı. Grade III meningiomlar erkeklerde daha sık görülür. Hemanjiyoperisitom genellikle tedaviden sonra tekrarlayabilir ve çoğu vücudun diğer kısımlarına yayılır.

Germ hücreli tümör

Germ hücreli tümörler germ hücrelerinden kaynaklanan, testisler veya yumurta yumurtalıklarda sperm form içindir hücreleri. Bu hücreler vücut ve form tümörlerin diğer bölgelerine seyahat edebilir. germ hücreli tümörler Türleri Germinomlar dahil, embriyonel hücreli karsinom, choriocarcinomas, ve teratomlar. Bunlar vücudun herhangi bir bölgesinde ortaya çıkabilir ya benign ve malign olabilir. Beyinde, genellikle merkezinde form, epifiz bezi yakın, ve beyin ve spinal diğer bölümlerine kordon yayılabilir. En germ hücreli tümörler çocuklarda görülür.

Kraniofarenjioma (grade II)

Craniopharyngiomas beynin sellar bölgesinde meydana, hipofiz bezi yakın. Hipofiz bezi bir bezelye büyüklüğünde küçük bir organdır, Beyin tabanında bulunan. Bu bez, vücudun işlevlerini birçok kontrol, özellikle büyüme. Yetişkinlerde, Bu tümörlerin çoğunun yaşı genellikle sonra oluşan 50 yıl. Craniopharyngiomas hayati beyin dokusu üzerine basın ve belirtilerin oluşmasına neden. Tümörler de sıvı beyinde blok ve şişmesine neden. Prognoz tamamen cerrahi kaldırılır craniopharyngiomas için iyidir.

Hipofiz tümörleri de bu bölgede meydana.

Tekrarlayan Yetişkin Beyin Tümörü

Tekrarlayan yetişkin beyin tümörü nüks bir tümördür (geri gel) tedavi edildikten sonra. Yetişkin beyin tümörleri genellikle nüks, ilk tümörün bazen yıllar sonra. Tümör geri beyinde gelebilir veya vücudun diğer bölgelerinde.

Metastatik Beyin Tümörleri

Bu genellikle beyne yayılmış kanser türleri akciğer kanserleridir, meme, bilinmeyen primer, melanom, ve kolon. metastatik omurilik tümörlerinin yaklaşık yarısı akciğer kanseri neden olur.

Prognoz aşağıdaki bağlıdır:

* Hasta daha genç olsun 60 yıl.

* Orada daha az olsun 3 beyin ve / veya omurilikte tümörler.

* beyin ve / veya omurilikte tümörlerin yer.

* Ne kadar iyi tümör tedaviye yanıt.

* primer tümörün büyümesini veya yaymak devam olsun.

Prognoz primer kanserin diğer türlerinden daha meme kanseri beyin metastazı için iyidir.

Prognozu kötü beyin metastazı için kolon kanseri dan.