Tıp


Nasıl yetişkin beyin tümörleri tedavi edilir?

Tedavi farklı tipte yetişkin beyin tümörü olan hastalarda kullanılabilir. Bazı tedaviler standart olarak bulunuyor (Şu anda kullanılan tedavi), ve bazı klinik çalışmalarda test ediliyor. tedaviye başlamadan önce, hastaların klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. A tedavisi klinik bir araştırma mevcut tedaviler geliştirmek ya da kanser hastaları için yeni tedaviler hakkında bilgi edinme yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış. Zaman klinik araştırmalar yeni bir tedavi standart tedaviden daha iyi olduğunu göstermektedir, yeni tedavi standart tedavi haline gelebilir.

standart tedavi Üç tip kullanılır.

1. Cerrahi: Cerrahi kullanılır, Mümkün olduğunda, yetişkin beyin tümörü tedavisi için, Bu özet açıklaması bölümde anlatılan.

2. Radyasyon tedavisi: Radyasyon terapisi kanser hücrelerini öldürmek için yüksek enerjili x-ışınları veya radyasyon diğer türdeki kullanan bir kanser tedavisi. Radyasyon iki tür tedavi edilir. Dış radyasyon tedavisi vücut dışında kanser karşı radyasyon göndermek için bir makine kullanıyor. İç radyasyon tedavisinin bir radyoaktif madde iğneler yılında imzalanan kullanır, tohumlar, teller, doğrudan veya kanser yakın yerleştirilir veya kateter. radyoterapi verilir yolu tipi ve kanserin evresine tedavi altına bağlıdır.

3. Kemoterapi: Kemoterapi kanser hücrelerinin büyümesini durdurmak için ilaç kullanan bir kanser tedavisi, ya hücreleri öldürerek veya bölen dan hücreleri durdurarak tarafından. Ne zaman kemoterapi ağız yoluyla alınır ya da damar veya kas içine enjekte, ilaç ve kana vücutta kanser hücrelerini ulaşabilirsiniz (sistemik kemoterapi). Zaman kemoterapi doğrudan omurga içine yerleştirilir, bir organ, veya karın gibi vücut, ilaçlar çoğunlukla bu alanlarda kanser hücrelerini etkiler (bölgesel kemoterapi). A çözülmesi gofret beyin tümörü site tümör ameliyatla edildikten sonra içine bir antikanser ilaç doğrudan iletmek için kullanılan olabilir. kemoterapi verilir yolu tipi ve kanserin evresine tedavi altına bağlıdır.

Ne metastatik beyin tümörleri vardır?

Sık sık, tümörler beyin başka bir yere vücut ve yayılması başlamıştır bulundu (metastas) beyne. Bunlar metastatik beyin tümörleri olarak adlandırılır.

Ne yetişkin beyin tümörleridir?

Yetişkin beyin tümörleri hastalıklardır hangi kanser (habis) hücreleri beynin dokularda büyümeye başlar. Beyin hafıza kontrolleri ve öğrenme, duyular (işitme, görme, koku, tat, ve dokunmatik), ve duygu. Ayrıca vücudun diğer kısımlarında kontrol, kaslar da dahil olmak üzere, organlar, ve kan damarları. beyinde başlar tümörleri primer beyin tümörleri olarak adlandırılır.