Tıp


Can spina bifida önlenebilir?

Folik asit, Ayrıca folat denir, Sağlıklı bir fetus gelişiminde önemli bir vitamindir. Sağlıklı bir bebek sahibi garanti edemeyiz bu vitamin alarak rağmen, o yardımcı olabilir. Son çalışmalar göstermiştir ki, diyetlerine için folik asit eklenerek, doğurganlık çağındaki kadınların önemli bir nöral tüp defekti olan bir çocuğa sahip olma riskini azaltmak, spina bifida gibi. Bu nedenle, bu doğurganlık çağındaki tüm kadınların tüketmek tavsiye edilir 400 folik asit mikrogram günlük. Gıdalar folik asit yüksek koyu yeşil sebzeler katmak, yumurta sarısı, ve bazı meyveler. Birçok bazı kahvaltılık gevrekler gıdalar-gibi, zenginleştirilmiş ekmek, unları, klasörler, pirinç, ve diğer tahıl ürünleri artık folik asit ile güçlendirilmiş bulunmaktadır. multivitaminler bir sürü de folik asidin önerilen dozu içeren.

spina bifida ile çocuk sahibi kadınlar, spina bifida kendilerini var, ya da zaten bir gebelik herhangi bir nöral tüp defekti etkilenen oldu spina bifida veya başka nöral tüp defekti olan bir çocuğa sahip olma riski daha fazladır. ve gebe önce Bu kadınlar daha fazla folik asit gerektirebilir.

Ne spina için prognoz bifida olduğu?

spina bifida çocuklar nispeten aktif hayat yol açabilir. Prognoz sayısı ve anormalliklerin şiddeti bağlı komplikasyonların bağlıdır. bozukluğu olan çocukların çoğu normal zekaya sahip yürüyebilir, destekleyici cihazlar genellikle. öğrenme sorunları ortaya çıkarsa, erken eğitim müdahale faydalı.