Tıp


Buerger hastalığı

Buerger hastalığı en sık küçük ve orta çaplı damarları etkiler, venler, ve sinirler. nedeni bilinmemekle birlikte, Tütün kullanımı ya da pozlama ile güçlü bir ilişki var. Kol ve bacak damarları daralmış olmak veya bloke, kan arz neden olmaması (iskemi) parmaklarda, eller, ayak parmakları, ve ayaklar. Ağrı kollarında meydana, el ve, daha sık, bacaklar ve ayaklar, bile istirahat. şiddetli tıkanıklıkları ile, doku ölebilir (kangren), El ve ayak parmaklarının gerektiren amputasyon.

Raynaud yüzeysel damar iltihabı ve semptomların Buerger hastalığı olan hastalarda sıklıkla görülen.

Periferik Venöz hastalık

Damarları esnektir, denilen vanalar içinde flep ile içi boş tüpler. Zaman kaslarınızı sözleşme, damarlarıma vanalarının açık ve kan hamle. Zaman kasları gevşer, vanaları kapatın, damarlarıma tek yönde akan kan tutuyor.

sizin damarlar içinde vanalar zarar görmüşse, vanaları tamamen kapatmak olmayabilir. Bu kan her iki yönde akış sağlar. Zaman kasları gevşer, hasarlı damar içinde vanalar(ile) kan tutmak mümkün olmayacaktır. Bu damarlar kan göllenmesi ve şişmesine neden olabilir. Damarlar şişkinlik ve deri altında ipler gibi görünür. Kan damarlarında daha yavaş hareket etmeye başlar, o oluşabilir damar duvarları ve kan pıhtılaşmasında kenarlarına yapışabilir.