Tıp


Ne bir beyin anevrizması ve ne bir beyin anevrizma nedenleri?

Beyin Willis Circle olarak bilinen arterlerden kanlanan alır. O beyin tabanında yer alır ve daha sonra bir daire katılmak beynin tüm bölgelerine şube göndermek arterlerin bir döngü. Bu arterlerin beslenme teslim (glikoz ve oksijen) beyin hücreleri için.

Bu arterlerin bir araya geldiği kavşak zayıf noktalar oluşabilir. Bu zayıf noktaları dışarı balon ve kan ile doldurmak, anevrizmalar olarak bilinen kan damarlarının outpouchings oluşturma. Bu kese benzeri alanlara sızabilir veya kopma çevre dokulara kan dökmesi. hakim düşünce olsa da anevrizmalar doğuştan olduğunu (insanların doğuştan sahip olduğu anlam), Şimdi arterler araya gelip nerede kavşak noktalarında anormal akım neden arter duvarlarına mikroskopik hasar nedeniyle olduğu düşünülmektedir.

anevrizmaların diğer nadir nedenler vardır. Mikotik anevrizmalar arter duvarının enfeksiyonların nedeni. Tümörler ve travma da anevrizmalar oluşmasına neden olabilir. Uyuşturucu, özellikle kokain, alevlendirebilir ve zayıflatmak arter duvarlarında neden olabilir.

Beyin anevrizmaları (Beyindeki damarların içinde anevrizma) ortak bir olay vardır. De otopsi, arızi asemptomatik anevrizmalar fazla bulunur 1% insan. En anevrizma ve küçük kalır hiç bir sorun haline veya teşhis edilir. Bazı, ancak, giderek daha büyük alabilirsiniz ve beyin doku ve sinirleri saran üzerinde baskı ve yüz gibi belirtiler nedeniyle tanısı konabilir:

* baş ağrısı,
* uyuşukluk, yüzünün bir tarafı ya da güçsüzlük,
* dilate pupil, veya
* vizyon değişikliği.

Büyük endişe bir beyin anevrizma olduğunu sızıntı veya rüptürü, ve potansiyel olarak felç veya ölüme neden. ve beyin ve spinal kanal kapsayan bir subaraknoid kanama olarak bilinen membran birine sızıntıları Bleeding (sub = altında + beyin kaplamaları araknoid = bir + kanama = kanama).