Tıp


Ne beyin anevrizma belirtileri nelerdir?

bir sızıntı anevrizma ile ilişkili baş ağrısı şiddetli. Kan çok beyin rahatsız edici ve anlamlı ağrı nedenleri. Hasta açıklayabilir “hayatlarının en kötü baş ağrısı,” ve sağlık kuruluşu ağrı bu tip bir potansiyel nedeni olarak beyin anevrizması bir takdir olması gerekir. Baş ağrısı bulantı ile ilişkili olabilir, kusma, vizyon ve değişim. Bir subaraknoid kanama da ağrı ve sertlik boyun nedenleri.

Nasıl beyin anevrizması tanısı?

beyin anevrizma tanısı sağlık kuruluşu tarafından kuşku düzeyi yüksek indeksi ile başlar. baş ağrısı öyküsü, hastanın hayatının en kötü baş ağrısı akut başlangıçlı, bir ense sertliği ve fizik muayene bir kötü görünen hasta ile ilişkili, tipik bir BT sipariş sağlık kuruluşu kurşun (bilgisayarlı tomografi) başın tarama. Bu fazla bir subaraknoid kanama gösterecektir 90% rüptüre anevrizma vakalarının. BT tarafından tanınmayan bazı durumlarda, sağlık kuruluşu bir lomber ponksiyon yapılması düşünebilirsiniz (LP, veya spinal tap) subaraknoid çalışan beyin omurilik sıvısında kan tespit etmek.

CT veya LP kan varlığı tespit edilirse,, anjiyografi ve anevrizma nerede olduğunu belirlemek için tedavi planı yapılır. Anjiyografi (anjio = arter grafisi = resim) Bu küçük bir esnek tüp beynin arterler birine dişli bir işlemdir, ve boya resimleri alınırken enjekte edilir. Yeni teknoloji CT veya manyetik rezonans görüntüleme ile birlikte yapılacak anjiyografi sağlar (MRG).

belirtileri bir beyin anevrizması önerebilir rağmen, Diğer tanıları dikkate alınması gerekebilir. Migren, menenjit, tümör, ve inme tüm nörolojik belirtilere neden olabilir. Hastanın sunum dayanarak, sağlık kuruluşu test ve çalışmalar doğru tanıyı koymak için hangi karar vermeniz gerekir.