Tıp


Ne abdominal aort anevrizması ile komplikasyonlar?

Rüptürü korkulan bir sorun. abdominal anevrizma rüptürü bir felaket. Bu ve son derece ölümcül ve genellikle sırt ve alt karın ağrısı dayanılmaz önce gelmelidir, anevrizma hassasiyet ile. abdominal anevrizma rüptürü kanama bol nedenleri ve şoka yol açar. Ölüm hızla takip edebilir. Tedavi edilmeyen abdominal aort anevrizması olan tüm kişilerin yarısı beş yıl içinde kopma die. Abdominal aort anevrizması ABD'de ölüm 13. önde gelen nedenidir.

Anevrizma içinde pıhtı Periferik embolizasyon pıhtı bir parça gevşek geldiğinde ve arteriyel sistem daha da dışarı gitti oluşabilir. Bu pıhtı parçası küçük bir arter içinde kalabilir ve kan akışını engellemek. anevrizmaların Enfeksiyon etkilenen aorta kaba iç yüzeyinden çalkantılı kan akışından meydana gelebilir.

Nasıl tamir abdominal aort anevrizması olan?

abdominal aort anevrizması cerrahi tedavinin amacı anevrizma yırtılması önlemektir. Geleneksel olarak, Aort anevrizmalarının cerrahi onarım yapılmış. Işlem karın açılması oluşur, aort bulma ve kaldırma (eksize) anevrizma. Aort kaldırıldı parça yerine sentetik bir Dacron tüp yerine dikilir.

aort anevrizması için daha az invazif endovasküler cerrahidir. greftler sağlar Bu minimal invaziv prosedür (stent) için karın açık kesmeye gerek kalmadan anevrizma sitesine kan damarı kendi içinde rehberlik. Tüm anevrizma ve bu şekilde sabit olabilir cerrahi bu tür uzun vadeli bir yarar olmayabilir. post-operatif kurs daha kısa olmasına rağmen, -Up ve test takip yakın ihtiyaç var.

Abdominal Aort Anevrizması

* Anevrizma bir kan damarı lokalize genişleme anormal bir alandır.

* Aort aşınmış lastik üzerinde zayıf bir nokta gibi bir anevrizmanın yerinde şişlikler.

* Aort anevrizmaları genellikle iğ şeklinde ve böbrekler için arterlerin altında aort dahil.

* erkeklerin yüzde beşi aşkın 60 abdominal aort anevrizması geliştirmek.

* Bir anevrizma en sık nedeni damar sertliği olan.

* Abdominal aort anevrizması sıklıkla semptomların neden olmaz. Böyle yaparlarsa, Onlar alt sırt derin sıkıcı ağrıya neden olabilir veya anormal belirgin karın nabız.

* karın ve diğer radyolojik testler X-ışınları anevrizma tanısında kullanılabilecek.

* aort anevrizması rüptürü bir felaket.

* anevrizma tamiri cerrahi veya endovasküler stent yapılabilir.