Tıp


Neden göz alerjileri için kolay bir hedef vardır?

Gözlerini açık, konjonktiva doğrudan çevreye bir filtreleme sistemi yardımı olmadan kirpikler gibi maruz olur, tüyleri sık burun bulundu.

Alerji gerçeği

Yaklaşık olarak 54 milyon kişi, hakkında 20% ABD. nüfus, alerjiniz var. Bu insanların yaklaşık yarısı alerjik göz hastalığı var.

daha fazla alerjik göz hastalığı duyarlı insanlar bu alerjik rinit, atopik dermatit ve bu güçlü ailesi ve öyküsü olan ve / veya allerji öyküsü. Belirtiler genellikle yaşından önce ortaya 30.

alerji belirtileri geliştirmeye yönelik senaryo çok burun için bu kadar gözler için aynıdır. Alerjenler konjonktiva çok sayıda mast hücreleri kat için alerji antikoru IgE neden. alerjene karşı reexposure üzerine, mast hücre histamin ve diğer mediatörlerin serbest istenir. Sonuç kaşıntı olduğunu, yanan, ve kırmızı ve tahriş inflamasyon nedeniyle haline akan göz, Bu tıkanıklık sonuçları. Göz kapakları şişebilir, tamamen kapanma noktasına bile. Sometimes, konjonktiva sıvı ve protrudes göz yüzeyinden ile şişer, a benzeyen “Kovan” gözde. Bu reaksiyonlar da ışık hassasiyeti neden olabilir. Tipik olarak, her iki gözde alerjik reaksiyon etkilenir. Occasionally, tekBazenır, özellikle tek göz bir allerjen ile ovuşturdu, neden hücreler daha histamin salınımı için mast bu gibi.

Alerjik konjonktivit alerjenlere tepki neden olduğu konjonktiva inflamasyonudur. Inflamasyon konjonktiva içinde kan damarlarının genişlemesi nedenleri (“tıkanıklık”), gözlerin kırmızı ya da kanlı bir görünüm elde.