Tıp


Ne angina nedenleri?

angina en sık nedeni koroner arter hastalığı. angina daha az oranda görülen nedeni koroner arter spazmı olduğunu.

Koroner arter hastalığı

Koroner arterler kalp kasına kan oksijen kaynağı. Koroner arter hastalığı arter duvarında biriken kolesterol olarak gelişir, sert bir oluşumu neden, kalın madde kolesterol plağı denilen. zaman içinde kolesterol plak birikimi koroner damarların daralmasına neden olur, bir süreç damar sertliği denilen. Arterioskleroz sigara hızlandırılmış olabilir, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, ve diyabet. koroner arterler fazla tarafından daralmış olduğunuzda 50% -e doğru 70%, artık egzersiz veya stres sırasında kalp kasının artan kan oksijen ihtiyacı karşılayabilir. kalp kasının oksijen eksikliği göğüs ağrısı nedenleri (anjin).

Koroner arter spazmı

arterlerin duvarları kas lifleri ile çevrilidir. Bu kas liflerinin hızlı daralma ani bir daralma nedenleri (spazm) arterlerin. koroner arterlerin bir spazm kalp kasına kan azaltır ve anjin nedenleri. koroner arter spazmı sonucu Angina denir “varyant” anjina veya Prinzmetal angina. Prinzmetal angina genellikle istirahatte ortaya çıkar, sabah erken saatlerde genellikle. Spazmları normal koroner arterler gibi damar sertliği tarafından daralmış kişilerde ortaya çıkabilir.

Koroner arter spazmı da kokain / kötüye kullanımı neden olabilir. kokain nedeniyle arter duvarının spazm aslında bir kalp krizine neden olabilir, böylece önemli olabilir.

Ne göğüs ağrılarının diğer nedenleri nelerdir?

göğüs ağrısı olan hastalarda bakım olarak, doktor ağrı kalp kasının oksijen eksikliği ile ilişkili olup olmadığını ayırt (anjina veya kalp krizi gibi), veya başka bir işlem nedeniyle. Birçok şartlar bir kalp krizi veya angina ile benzerdir göğüs ağrısına neden olabilir kabul edilir. Örnekler şunlardır:

* Plörit (plörezi): akciğer zarı iltihabı (plörit) keskin göğüs ağrısı nedenleri, hangi derin nefes alma ve öksürük ile ağırlaştırılmış. Hastaların sık sık nefes darlığı haber, kendi sığ nefes nedeniyle kısmen göğüs ağrısı en aza indirmek için. Viral enfeksiyonlar plörezi en sık nedenleridir. Diğer sistemik enflamatuvar durumlarda, sistemik lupus gibi, Ayrıca plörezi neden olabilir.

* Perikardit: Perikardit kalbin etrafında zarının iltihabı. perikardit belirtileri plörit benzer olan.

* Zatürree: Zatürree (akciğer bakteriyel enfeksiyon) ateş ve göğüs ağrısı nedenleri. bakteriyel pnömoni Göğüs ağrısı bir tahriş ya da enfeksiyon akciğer zarının nedeniyle (plevral).

* Pulmoner emboli: kan pıhtısı akciğere pelvis damar veya alt ekstremite seyahat, durum pulmoner emboli denir. Pulmoner emboli akciğer dokusunun ölüme neden olabilir (pulmoner infarktüs). Pulmoner infarktüs plevranın tahrişe yol açabilir, göğüs ağrısı plörezi benzer neden. Bu damarlarındaki kan pıhtılaşmaya bazı yaygın nedenleri derin ven trombozu olan (Uzun süreli hareketsizlik, Son ameliyat, bacaklar için travma, veya pelvik enfeksiyon).

* Pnömotoraks: akciğer dokusunda küçük keseler (alveoller) kendiliğinden ağlarlar, pnömotoraks neden. pnömotoraks belirtileri ani dahil, şiddetli, keskin göğüs ağrısı ve nefes darlığı. pnömotoraks biri yaygın nedeni şiddetli amfizem.

* Mitral kapak prolapsusu: Mitral kapak prolapsusu ortak bir kalp kapakçığı bozukluğu olan, etkileyen 5% to 10% Nüfusun. MVP özellikle kadınlar arasında arasında yaygındır -e doğru to 40 yaşları. MVP ile Göğüs ağrısı genellikle keskin ama ciddi. angina aksine, MVP ile göğüs ağrısı nadiren sırasında veya egzersiz sonrası oluşur, ve genellikle nitrogliserin yanıt vermez.

* Aort disseksiyonu: Aort vücudun geri kalanına sol ventrikül kan sunma büyük gemi. Aort disseksiyonu (aort duvar yırtılması) hayatı tehdit eden acil bir durumdur. Aort disseksiyonu ciddi nedenleri, göğüs ve sırt ağrısı dinmeyen. Aort diseksiyonu ile Genç erişkinler genellikle Marfan sendromu var, Kalıtsal bir hastalık olan yapısal protein kollajen adı verilen anormal bir formu aort duvarı zayıflığı nedenleri. Yaşlı hastalarda kronik bir sonucu olarak tipik aort diseksiyonu geliştirmek, yüksek tansiyon, damar sertliği genelleştirilmiş ek için (arterioskleroz).

* Costochondritis, kot kırıkları, kas gerilme veya spazm: Göğüs duvarından kaynaklanan ağrı kas gerilme veya spazm nedeniyle olabilir, costochondritis, veya kot kırıkları. Göğüs duvarı ağrısı genellikle keskin ve sabittir. Genellikle hareket tarafından kötüleşti, öksürme, derin nefes alma, ve alan üzerinde doğrudan baskı. Kas spazmı ve zorlanma dinç kaynaklanabilir, alışılmadık büküm ve büküm. kaburga ve kıkırdak göğüs yanındaki arasındaki eklemlerin iltihaplı olabilir, bir durum costochondritis denir. travma ya da kanser dahil kaynaklanan Kırık kaburga önemli göğüs ağrısına neden olabilir.

* Sinir sıkışması: onlar omurilik çıkış olarak kemik sinir köklerinin sıkışması ağrıya neden olabilir mahmuzları. Sinir basısı, güçsüzlük ve uyuşukluk üst kol ve göğüs neden olabilir.

* Zona hastalığı (sinirlerin herpes zoster enfeksiyonu): Zona enfeksiyonu sinir tahriş olan, Herhangi tipik döküntü ortaya çıkmadan önce hangi göğüs ağrısı gün neden olabilir.

* Özofagus spazmı ve reflü: Yemek borusu mide ağzı bağlanan uzun kaslı tüp. Reflü, ya da mide içeriğinin yetersizliği ve asit yemek borusuna mide yanması ve göğüs ağrısına neden olabilir. özofagus kası Spasm da anjina veya kalp krizi ile göğüs ağrısı ayırt neden olabilir göğüs ağrısına neden olabilir. Özofagus kas spazmı nedeni bilinmemektedir. özofagus spazmı ağrı anjina gibi benzer bir şekilde nitrogliserin yanıt verebilir.

* Safra kesesi saldırı (safra taşı): Safra taşları safra kesesi ve safra yolları bloke edebilir ve üst karın şiddetli ağrıya neden, sırt ve göğüs. Safra kesesi saldırıları anjin ve kalp krizi ağrısı taklit edebilir.

* Anxiety ve panik atak: Kaygı, depresyon, ve panik atak sık göğüs ağrısı gün dakika kadar süren ilişkili. Ağrı kesici veya donuk olabilir. Genellikle nefes darlığı eşlik eder, veya yetersizlik derin bir nefes almak. Emosyonel stres göğüs ağrısı kötüleştirebilir, ama ağrı genellikle eforla ilişkili değildir, nitrogliserin tarafından rahatladım er ikke og. Bu hastaların çok hızlı sık sık nefes (nefese), baş dönmesi neden, uyuşukluk, ve dudak ve parmaklarda karıncalanma. Koroner arter hastalığı risk faktörleri genellikle bu hastalarda bulunmadığına. panik atak için herhangi bir test olmadığı için, göğüs ağrısı olan hastalarda genellikle test koroner arter hastalığı ve göğüs ağrılarının diğer nedenleri dışlamak için geçmesi.