Tıp


Ne kovanları (ürtiker)?

Kurdeşen (tıbben ürtiker olarak bilinen) kırmızı, kaşıntılı, şekil ve boyutlarda farklı görünen cilt kaldırdı alanları. Onlar çapı birkaç santim birkaç milimetre kadar boyut aralığı. Kurdeşen yuvarlak olabilir, ya da yüzük veya büyük lekeler oluşabilir. Kabarmalarla giden (izleri), kırmızı kırmızı lezyonlar “parlama” sınırlardaki, kovan başka bir göstergesidir. Ürtiker vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir, gövde gibi, silah, ve bacaklar.

Bu tahmin edilmektedir 5% tüm insanların hayatlarının bir noktasında ürtiker geliştirmek irade. Kurdeşen erkeklere göre daha fazla kadınlarda sık görülen. Kronik ürtiker ile Bunlardan (Bu kalıcı altı hafta veya daha fazla), bazı 80% idyopatiktir, hiçbir sebep demektir tıbbi terim, alerjik veya başka, bulunabilir.

kovan biri damgasını hızla boyutunu değiştirmek için hareket etmek onların eğilimidir, tek bir yerde kaybolması ve diğer yerlerde Reappearing, birkaç saat genellikle. Bireysel genellikle iki gün kurdeşen 24 saat. etkileyici görünüyor salgını, hatta korkutucu, Sabah ilk şey tamamen öğlen geçti edilebilir, ancak daha sonra gün içinde tüm gücüyle geri olması. Çok az, diğer deri hastalıkları ve ortaya çıkarsa o zaman hızla çözmek. Bu nedenle, Eğer doktor göstermek için kovanların delil olmasa bile sizi muayene için ofise olsun, o sık sık semptomlar tarihinin dayalı tanı kurabilir. kurdeşen çok ve o kadar hızlı dalgalanma nedeniyle, Salgın en kötü neye benzediğini bir fotoğrafının beraberlerinde getirmeleri yararlı olur.

kurdeşen eşlik edebilir deride derin şişme anjiyoödem denir. Bu eller ve ayaklar gibi mukoza üzerinde görülebilir (dudakların veya göz gibi kısa olduğu gibi dramatik olabilir şişmesi ile.)