Tıp


Ne ürtiker nedenleri?

Kurdeşen histamin ve hücrelerinden salınan diğer bileşikler tarafından üretilen mast hücreleri denilen, Hangi deri normal bir parçasıdır. Histamin yerel kan damarlarından sızıntı sıvı nedenleri, lider deride şişlik için.

Kurdeşen çok yaygındır. onlar sinir bozucu olabilir rağmen, Genellikle haftalık bir süre içinde kendi kendilerine çözmeye, ve nadiren tıbbi ciddi. Bazı kovan gıdalar gibi şeyleri alerji nedeniyle oluşur, ilaçlar, ve böcek sokmaları, ancak vakaların büyük çoğunluğu alerjik değildir, ve onlar için özel bir neden hiç bulundu. Hastaların bulabilirsiniz rağmen sinir bozucu kovanlarını neden olan ne olduğunu bilmek değil, manevralar diyeti değiştirmek gibi, sabun, deterjan, ve makyaj ve hemen hemen hiç önlemede kurdeşen yardımcıdır çoğunlukla gerekli değildir.

Olan kurdeşen strese neden olabilir, ama kendisi stres ürtikere neden yok.

Nadir vakalarda (Bazı kalıtsal, Başkaları arı sokması veya ilaç alerjisi sonucu), ürtiker ve anjioödem solunum şok ve zorluk eşlik eder. Bu denilen anafilaksi olduğunu. Sıradan kovan yaygın ve rahatsız edici bakmak olabilir, ama kovan vakalarının büyük çoğunluğu hayatı tehdit eden komplikasyonlara yol açmaz.