Tıp


sıradan kovanlarının Nedenleri

Yukarıda belirtildiği gibi, sıradan kovanlarının birçok durumda olan “idiyopatik,” hiçbir neden anlam bilinmektedir. Başkaları viral enfeksiyonlar tarafından tetiklenebilir. Birkaç ilaçlar neden olabilir, daha önce bir kaç hafta ilk defa atılmıştır genellikle zaman. (O kurdeşen ya da diğer reaksiyonlara neden uzun süre, sürekli alınan ilaçlar için nadirdir.) Bir ilaç ürtiker nedeni olarak sorumlu olduğunda, ilaç durdurulmalıdır, herhangi bir cilt ya da kan testi bağlantısını ispat edecektir beri. Çoğu durumda, İlaca bağlı ürtiker birkaç gün içinde kaybolur. Bir ilaç ve durursa kovanlarının gitme, Bu ilaç aslında kovanlarının neden olduğu güçlü bir göstergesidir.

Bazı ilaçlar, morfin gibi, kodein, aspirin, ve diğer steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar (NSAID, gibi ibuprofen gibi [Advil]), histamin salınımı ve üretmek ürtiker alerjik olmayan mekanizmalar yoluyla vücut neden.

itibar kovan olmak için var olmasına rağmen “alerjik,” Bir kişinin kovanlarının başlangıcı ve maruz kaldığı yeni bir şey arasında belirgin bir bağlantı olduğu zaman, alerji testleri genellikle yararlı değildir.

Kronik ürtiker

Kronik ürtiker (süren altı hafta veya daha uzun olarak tanımlanır) yıl ay sürebilir. Alerji testleri ve laboratuvar testlerinin hemen hemen hiç böyle durumlarda yararlıdır.

Fiziksel ürtiker (fiziksel ürtiker)

Vadeli fiziksel ürtiker cilt doğrudan fiziksel stimülasyon tarafından üretilen kovan anlamına gelir. Farkla en sık görülen dermographia olduğunu, hangi anlamı “cilt yazma.” Bu derileri çizik olduğu veya ovuşturdu kimseye ne abartılı bir şeklidir: kırmızı bir şerit sıfırdan doğrultusunda görünür. dermographia yılında, yükseltilmiş, komşu fişekleri ile kaşıntılı kırmızı izleri cilt çizik olduğu her yerde ya da nerede görünür kemer ve deri karşı giyim ovmak diğer eşya, sızıntı histamin neden mast hücreleri.

fiziksel olarak bağlı ürtiker diğer sık görülen kolinerjik ürtiker denir. Bu küçük yüzlerce üretir, kaşıntılı darbe. Bu içinde meydana 15 egzersiz ya da fiziksel zorlama dakika, ya da sıcak bir banyo veya duş, bir doktor muayene etmeden önce ve genellikle gitti. kovanlarının Bu form daha sık genç insanlarda olur.

fiziksel ürtiker diğer formları daha az görülür. Bunlar için tetikler soğuk yer, su, ve güneş ışığı.