Tıp


Ne kovan için tedavi?

sıradan ürtiker vakalarının çoğu tedavi amacı durumu kendisi tarafından uzağa giderken semptomlarını kontrol etmektir. En sık kullanılan oral tedaviler antihistaminikler ve, hangi yardım mast hücreleri tarafından sızdırılmış histaminin etkilerini karşı. antihistaminikler ana yan etkisi uyku hali olduğunu.

Birçok antihistaminikler reçetesiz mevcuttur, difenhidramin gibi (Benadryl.), dozlarda alınan 25 miligram ve klorfeniramin (Klor-Trimeton), bir doz alınması 4 miligram. Bu günde üç defaya kadar alınabilir, ancak bu ilaçlar uyku haline neden olabilir çünkü, genellikle yatmadan önce alınır. kim onları almak olanlar özellikle dikkatli olmalı ve sürüş ya da diğer aktivitelere katılarak zihinsel konsantrasyonu gerektiren önce onlar tamamen uyanık olduğundan emin olun.

Loratadine. (Claritin, 10 milligrams) sayaç üzerinden kullanılabilen ve daha az uykuya neden olabilir. Ayrıca over-the-counter kullanım için onaylanmıştır setirizinmiligram (Zyrtec, 10 milligrams), Hangi hafif sedatif olduğunu. Bazı antihistaminikler kombinasyon hazırlıklarına dekonjestan ilaç mevcuttur (Claritin-D, Zyrtec-D). Dekonjestan bileşeni kovan tedavisi için gerekli değildir.

bir reçete gerektiren Antihistaminikler hidroksizin dahil (Atarax, Vistaril) ve CYPROHEPTADINE, her ikisi de uyku haline neden eğilimindedir. az sedasyon neden Reçete antihistaminikler feksofenadin vardır (Allegra) ve levocetirizine (Xyzal). Bazen hekimler H2 blokerleri denilen antihistaminikler diğer türleri ile bu birleştirmek, gibi ranitidin gibi (Zantac) ve simetidin (Tagamet.). Bu antihistaminik liste ayrıntılı değildir. Hekimlerin özel hasta uygun ve klinik cevaba göre onları değiştirmek tedavi planları ferdileştirmek.

Oral steroid (prednizon, [Medrol.]) kısa vadede kovanlarının ağır vakalarda yardımcı olabilir, ama onların kullanışlılığı kovanlarını son da steroid kullanımı için uzun birçok durumda güvenli bir şekilde devam etmesi gerçeği ile sınırlıdır. Diğer tedaviler de ürtiker süredir kullanılmaktadır, montelukast dahil (Singulair), ultraviyole radyasyonu, antifungal antibiyotik, ajanlar bu bağışıklık sistemini baskılayan, ve trisiklik antidepresanlar (amitriptilin. [Elavil, Endep.], nortriptilin. [Pamelor., Aventyl], doksepin [Sinequan., Adapin]). Bu tür tedavilerin yarar destekleyecek kanıt seyrek. olağan durumlarda, nadiren ihtiyaç vardır.

kurdeşen için topikal tedaviler kremler ve uyuşmuş sinir uçlarının yardım ve kaşıntı azaltmak losyonlar dahil. Bunu gerçekleştirmek için bazı maddeler kafur olan, mentol, difenhidramin, ve pramoxine. Bu topikal çoğu hiçbir reçete gerektirmez. Kortizon içeren kremler- (steroidler), bir reçete gerektiren bile güçlü olanlar, çok kovanlarının kaşıntı kontrolünde yararlı değil.

Sonuç

kurdeşen ne tür tam olarak bilmek için var, veya kovanlarının bağışıklık temelinde veya bu durumun ilgili nadir formlara araştırma hakkında daha fazla bilgi için, Eğer doktorunuza danışmalısınız. Önemlidir, ancak, bu yaygın hastalığın çoğu ya sıradan ürtiker veya fiziksel ürtiker temsil akılda tutulması gereken, hangi ciddi değil ya da alerjik ama rahatsız edici, ve neredeyse her zaman geçici.