Tıp


Nasıl koroner arter hastalığı tanısı?

Istirahat elektrokardiyogram (EKG, ECC) kalbin elektriksel aktivitesinin bir kaydettiğini, ve değişiklikler iskemi veya kalp krizi göstergesidir gösterebilir. Sık sık, Koroner arter hastalığı olan bireylerde EKG istirahatte normal, ve sadece kalp kasında iskemi zorlama getirdiği zaman anormal olur. Bu nedenle, egzersiz koşu bandı veya bisiklet testi (stres testleri) önemli koroner arter hastalığı olanlar için yararlı tarama testlerinden (CAD) ve normal bir istirahat EKG. Bu stres testleri ve 60% -e doğru 70% doğru önemli koroner arter hastalığı tanısında.

stres testleri tanı değilseniz, nükleer bir ajan (Cardiolite ® veya talyum) stres testleri sırasında intravenöz verilebilir. Bu ilaçlardan hangisinin eklenmesi kalp farklı bölgelerine giden kan akımının görüntüleme sağlar, harici bir kamera kullanarak. egzersiz sırasında azalmış kan akımı ile kalp bir alan, ama geri kalanı normal kan akımı, bu bölgede önemli arter daralmasına ettiğinizi.

Stres ekokardiyografi ekokardiyografi birleştirir (kalp kası ultrasonografi) Egzersiz stres testi ile. Aynı zamanda koroner arter hastalığı tespit etmek için doğru bir tekniktir. Zaman önemli bir daralma var, daralmış arter tarafından sağlanan kalp kası değil sözleşmenin yanı sıra, kalp kası rest. Stres ekokardiyografi ve talyum stres testi uygulanır 80% -e doğru 85% doğru önemli koroner arter hastalığı tespit.

Bir kişi nörolojik veya romatizmalı zorluklar nedeniyle bir egzersiz stres testinden geçmesi edemez, ilaçlar intravenöz normalde egzersiz getirdiği kalp üzerinde stres simüle etmek için enjekte edilebilir. Kalp görüntüleme ya bir nükleer kamera veya ekokardiyografi ile yapılabilir.

anjiyografi ile kardiyak kateterizasyon (koroner anjiyografi) X-ışını resimleri koroner arterlerin alınacak sağlayan bir tekniktir.. Koroner arter darlığı tespit etmek için en doğru test. Küçük içi boş plastik tüpler (kateterler) koroner arterlerin açıklıklar, X-ray gözetiminde ileri. Iyot kontrast “boya” X-ray video kaydedilirken sonra arterler içine enjekte edilir. Koroner anjiyografi doktor yerini bir resmi ve şiddeti daralmış arter segmentlerinin verir. Bu bilgiler doktor seçin ilaçlar yardımcı önemlidir, perkütan koroner girişim, veya koroner arter bypass greft cerrahisi (CABG) tercih edilen tedavi seçeneği olarak.

Daha yeni bir, daha az invaziv teknik yüksek hız BT'nin durumu koroner anjiyografi olduğunu. hala radyasyon ve boya maruz içerirken, hiçbir kateterler arteriyel sistem ihtiyaç vardır, hangi biraz işlem riskini azaltmak yok. Bu çok yeni bir yöntemdir, ve değerlendirilmesi ve tedavisi koroner arter hastalığının rolü hala gelişmektedir. Bu konvansiyonel koroner anjiyografi nedeniyle ciddi komplikasyon riskinin çok düşük olduğunu hatırlamak önemlidir (İyi altında 1%).