Tıp


Ne glokom olduğunu?

Glokom görme sinir önemli bir hastalıktır, optik sinir denir. Optik sinir retina ışık oluşturulan sinir uyarıları alır ve beyne iletir, bu, biz vizyon olarak bu elektrik sinyalleri tanımak nerede. Glokom genellikle yan bir görüş ince kaybı ile başlar optik sinir ilerleyici hasarın belli bir kalıp ile karakterizedir (Periferik görme). Glokom tanısı değilse ve tedavi, Bu merkezi görme kaybı ve körlük ilerleyebilir.

Glokom genellikle, ama her zaman değil, gözde yüksek basınç ile ilişkili (göz içi basıncı). Genellikle, o göz hasarına yol açar, bu yüksek göz basıncı (optik) sinir. Bazı durumlarda, Glokom normal göz içi basıncı varlığında oluşabilir. Glokomun Bu form optik sinir kan akımının zayıf yönetmelikle neden olduğu sanılıyor.

Nasıl yaygın glokom olduğunu?

Dünya çapında, glokom geri dönüşümsüz körlük nedenlerinin başında gelmektedir. Aslında, gibi birçok 6 milyon kişi bu hastalıktan her iki gözde de kör. Yalnız Amerika Birleşik Devletleri'nde, Bir tahmine göre, hakkında 3 milyon kişi glokom var. Olarak bireylerin yarısından olarak glokom ile birçok, ancak, onlar hastalık olduğunu bilmiyor olabilir. onlar farkında değiller nedeni glokom, başlangıçta hiçbir belirti neden olan, yan görüş ve sonraki kaybı (Periferik görme) genelde tanınmıyor.