Tıp


Ne glokom nedenleri?

gözde artmış basınç göze glokomatöz hasar yol açan ana etken (optik) sinir. Normal göz içi basıncı ile Glokom glokom farklı türlerde bölümünde aşağıda tartışılmaktadır. Optik sinir, hangi geri göz bulunur, göz için ana görsel sinirdir. Bu sinir geri yorumlanması için beyne görmek görüntüleri iletir. Göz firma ve yuvarlak, bir basketbol gibi. Onun sesi ve şekli göz içinde basınç tarafından korunur (göz içi basıncı), normalde arasında değişmektedir 8 mm ve 22 mm (milimetre) cıva. Zaman basıncı çok düşük, göz yumuşak olacaktır, yüksek bir basınç zorlaştırmaya göz nedenleri ise. Bu sinir inceliğini kolayca zarar görebilir, çünkü optik sinir yüksek basınç gözün en hassas parçasıdır.

göz önünde açık bir sıvı ile doludur sulu mizah denir, hangi göz önünde yapılara beslenme sağlar. Bu sıvı silier cisim tarafından sürekli üretilir, hangi gözün lensi çevreleyen. Aköz sonra öğrenci akan ve küçük kanallar trabeküler ağ denilen göze yaprakları. Bu kanallar gözün drenaj açısı denir bulunmaktadır. Bu açıdan nerede net kornea, hangi gözün ön kapakları, baz bağlanır (kök ya da çevre) iris, hangi gözün renkli kısmı olan. Kornea iris ve gözbebeği kapsar, hangi objektif önünde olan. Öğrenci küçük, yuvarlak, siyah-irisin merkezindeki açılış görünen. Işık öğrenci geçer, objektif aracılığıyla, gözün arkasındaki retina ve. rakam bakın, hangi gözün drenaj açısını gösteren bir diyagram.
göz Filtreleme açısı – Resim

rakam için Legend: Gözün ön kısmının Bu şema göstermek kesiti olduğunu filtreleme, veya drenaj, açı. Bu açıdan kornea ve iris arasında, birbirleriyle doğru birleştiği yerde drenaj kanalları (trabeküler) bulunmaktadır. Ok silier vücuttan sulu sıvı akış gösterir, öğrenci ile, ve drenaj kanallarına. Bu rakam Anlama ve Glokom tedavisi itibaren yeniden oluşturulur, Tim Peters and Company Inc tarafından bir insan anatomisi kurulu kitap, Gladstone NJ.

Çoğu kişide, drenaj açıları geniş açık, Bazı kişilerde rağmen, Onlar dar olabilir. Örneğin, Her zamanki açısı hakkında 45 derece, dar bir açı ile ilgili ise 25 derece veya daha az. drenaj açısı trabeküler ağ çıktıktan sonra göz, sulu sıvı sonra kılcal damarların drene (kapiller) ana kan dolaşımına. Aköz gözyaşı ile karıştırılmamalıdır, hangi bir bezi dışında tarafından üretilen kendisini göz küresi.

üreten ve kaldırma gözünden sıvı Bu süreç her zaman açık musluk ile lavabo benzer bir, üretim ve su boşaltma. lavabo's tahliye tıkandığında ise, the water may overflow. If this sink were a closed system, göz gibi, ve taşma yapamaz, lavaboya basınç yükselmesi olur. Likewise, gözün trabeküler ağ tıkandığında ya da bloke, olabilir göz içi basıncı yüksek. Ayrıca, lavabo's musluğunun çok yüksek olup olmadığını, the water may ovsu taşma olabiliris sink wBu lavabo kapalı bir sistem olsaydıinde basınç artışı olur. LikewiAynı şekilde fazla sıvı göz içinde üretiliyor ise, göz içi basıncı çok yüksek olabilir. ya halinde, Göz kapalı bir sistem olduğu için, Bu artmış sıvı kaldıramazsınız eğer, basınç ve kurar optik-sinir hasarı oluşabilir.