Tıp


Ne glokom semptom ve belirtileri nelerdir?

Açık açılı glokom ve genel olarak kronik açı kapanması glokomu olan hastalar hiçbir belirti hastalığın erken döneminde var. Görme alanı kaybı (Yan görme kaybı) Hastalığın seyrinde geç saatlere kadar bir belirti değildir. göz içi basıncı dalgalanma düzeyleri ile Nadiren hastalar görme bulanıklık olabilir ve ışıklar etrafında haleler görmek, özellikle sabahları.

Öte yandan, Akut açı kapanması belirtileri genellikle çok şiddetli göz ağrısı ve hızlı etki başlangıcı ile dramatik, baş ağrısı, bulantı ve kusma, ve görsel bulanık. Bazen, bulantı ve kusma bir göz neden düşünülen olmadığı ölçüde oküler belirtiler aşmak.

açık açılı glokom veya kronik açı kapanması glokomu olan hastaların gözleri aileniz ya da arkadaşlarınızla veya ayna normal görünebilir. Bazı hastalarda göz damlaları ve kronik kullanımı biraz kırmızı gözleri olsun. Göz doktoru, hasta muayene üzerinde, göz içi basınç artışı bulabilirsiniz, optik-sinir bozuklukları, Daha az yaygın belirtiler yanında ya da görme alanı kaybı.

Akut açı kapanması glokomu olan hastaların gözleri kırmızı görünecektir, ve göz bebeği büyük ve reaktif olmayan ışık olabilir. Kornea çıplak gözle bulutlu görünebilir. Göz doktoru genellikle görme keskinliğinde azalma bulacaksınız, şişme kornea, yüksek göz içi basıncı yüksek, ve kapalı drenaj açısı.