Tıp


Ne ankilozan spondilit nedenleri?

Ankilozan spondilit geliştirmek eğilimi kalıtımsal olduğuna inanılıyor, ve çoğunluk (neredeyse 90%) ankilozan spondilitli insanlar HLA-B27 geni olarak bilinen bir gen ile doğarlar ve. Kan testleri ve HLA-B27 geni marker tespit geliştirilmiştir HLA-B27 ve ankilozan spondilit arasındaki ilişki anlayışımızı ilerledim var. HLA-B27 geni ankilozan spondilit gelişme eğilimini artırmak için görüntülenir, bazı ek faktör ise(ile), belki de çevre, hastalık görünmesini veya ifade hale için gerekli olan. Örneğin, süre 7% Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun HLA-B27 geni var, sadece 1% nüfus aslında ankilozan spondilit hastalığı olan. kuzey Iskandinavya (Lapland), 1.8% Nüfusun spondilit ise ankilozan var 24% Genel nüfusun HLA-B27 geni var. HLA-B27 pozitif bireyler arasında bile, Ankilozan spondilit gelişme riski daha da kalıtım ile ilgili gibi görünüyor. HLA-B27 pozitif bireylerde kim hastalığı ile akrabaları var, Ankilozan spondilit gelişme riski 12% (altı kat olan akrabaları ankilozan spondilit olmayanlar için daha fazla).

Geçenlerde, iki gen ankilozan spondilit ile ilişkili olduğu tespit edilmiştir. Bu genlerin ARTS1 ve IL23R denir. Bu genlerin bağışıklık fonksiyonunu etkileyen bir rol oynamaktadır. Bu bilinen genlerin her etkilerini anlayarak araştırmacılar ankilozan spondilit için bir çare bulunmasında önemli bir ilerleme beklenmektedir.

iltihap oluşur ve nasıl farklı organ ve ankilozan spondilit de eklemlerde devam aktif bir araştırma konusu. Her sunumun kendilerine özgü desen ve hastalık aktivitesine sahip eğilimi. Ilk iltihabı, vücudun bağışıklık sisteminin aktivasyonu sonucu olabilir, Bir önceki bakteriyel enfeksiyon veya bulaşıcı mikropların bir arada belki de. Bir kez aktive, vücudun bağışıklık sistemi kendi kendine kapanması için yapamaz hale gelir, hatta ilk bakteriyel enfeksiyon uzun sönmeye başladı olsa. aktif enfeksiyon yokluğunda vücudun kendi bağışıklık sisteminin devam aktivasyon kaynaklanan kronik doku iltihabı inflamatuvar otoimmün hastalık bulgusu olan.