Tıp


Nasıl alerjik göz umrumuzda yapmak?

göz alerjileri olan çok insan kendilerini tedavi ve böylece oldukça etkili OTC ürünleri ile yapmak. Bu ilaçlar çalışma değilseniz yoksa göz ağrısı varsa, aşırı kızarıklık, veya ağır deşarj, Eğer tıbbi danışın. Bazı koşullar, örneğin, Gerekli tedavisinin gecikmesine ise potansiyel görme tehdit eden komplikasyonlar ile ciddi.

Alerji yardım

suni gözyaşı ile gözleri nemlendirme sağlar ve alerjenlere birikmiş seyreltik da konjonktiva yapışmasını alerjenleri engeller. Gözyaşı yerine de film doğal gözyaşı savunma işlevini artırabilir.

tetikler kaçının

Kaçınma tekrar alerji tedavisi temel taşıdır. Özellikle de önemlidir havadan ve kontakt alerjen önlemek için. Anımsamak, kaçınılmalı gözlerini ovuşturarak fiziksel bir tetik ve bu nedenle.

Topikal antihistaminikler & açıcı

Antihistaminik konjonktivada histamin reseptörlerini bloke ederek işe göz damlaları. Histamin, bu nedenle, konjonktiva eklemek edemiyor ve etkilerini gösterdiği. Onlar kaşıntı giderici etkili ama şişme veya kızarıklık üzerinde çok az etkisi. Onlar antihistaminik üzerinden iki avantajı tablet var; orada bir eylem daha hızlı başlayan ve daha az göz kuruyan. topikal antihistaminikler Yeni nesil emedastine difumarate içerir (Emadine) ve levocabastine (Livostin). Bu ilaçların yan etkileri hafif batma ve gözlerin yanan kullanımı ile de, baş ağrısı, ve uyku hali. Ama tahriş noktasında antihistaminikler ile tedavi hala sistemik mümkünse oral antihistaminikler ile tedavi daha tercih edilir.

Açıcı kızarıklık uzakta reklam almak. Ancak, onlar kaşıntı hafifletmeye yardımcı yok. Onlar konjonktiva kan damarlarının daralması ile hareket. (Gerçekten alerjik gözleri karşı etkili değildir.) Açıcı, oxymetazdine (Visine LR) ve tetrahydrozoline hidroklorür (Visine Orijinal) kullanılabilir OTC vardır. Onlar bağımlılığı potansiyeline sahip ve do dar açılı olan kişiler tarafından glokom kullanılmamalıdır, Bir göz hastalığı göz içinde yüksek basınç ile karakterize.

Alerji yardım

dekonjestan burun spreyleri ile uzun süreli kullanımda hangi ilaç daha ferahlık daha tıkanıklık neden başlayan bir rebound fenomeni üretebilir. Bu olay nadiren dekonjestan damla tekrarlanan kullanımı ile gözlerde meydana. Gözün mukozaları bu burun farklı. Gözleri ve daha az damla cevap tahriş olabilir, ama burun farklı, gözleri geliştirmek için değil eğilimindedir “geri tepme” kırmızılık.

Kombinasyon antihistaminik-dekonjestan preparatlar birkaç saat sürer hızlı rahatlama sağlayabilir. Onlar kaşıntı azaltmak, kırmızılık, ve şişme çok hafif belirtiler için yararlıdır. Ortak kombinasyonları naphcyoline hidroklorür ile pheniramine dahil (Naphcon-A veya OPCON-A) naphazoline ve antazoline (Vasocon-A). Yan etkileri çok azdır, uzun süre kullanılırsa ancak damla daha az etkili hale gelebilir. Onlar bağımlılığı potansiyeline sahip ve do dar açılı olan kişiler tarafından glokom kullanılmamalıdır.

Topikal mast hücre stabilizatörleri

Mast hücre stabilizatörleri mast hücrelerinden inflamasyonun kimyasal mediatörlerin salınımına engel. Bunların hepsi göz alerjileri için etkili. Ilacın bu sınıfın ilk cromolyn sodyum oldu (Crolom veya Opticrom), Hangi kullanılabilir OTC olduğunu. Bu topikal ilaç etkili ilkbahar keratokonjonktivit ve muhtemelen hafif alerjik rinokonjunktiviti hafif vakalarda tedavi etmek için olmuştur ve önemli bir yan etkisi yoktur. Bu eylem yavaş başlangıçlı var. Yeni ajan, lodoxamide (Alomide), olduğunu 2,500 kat daha fazla Crolom daha güçlü ve eylem daha hızlı bir başlangıcı vardır. Bu reçeteli ilaç çocuklarda büyük kullanılabilir 2 yaş ve minimal yan etkileri vardır. Bir dezavantaj ihtiyacı günde dört defa damla kullanmaktır, ve uzun vadeli kullanım belirtileri önlemek için gerekli.

En etkili mast hücre sabitleyici, aynı zamanda antihistaminik özelliklere sahiptir, Patanol olduğunu. Reçete ile Temin, o 250 kaşıntı ve kızarıklık giderici olarak kat daha fazla Alomide daha etkili. Bu ilaç kaşıntı ve gözlerde yanma hızla rahatlama sağlar. Ayrıca belirtiler bir pozlama veya polen mevsimi öncesinde önce kullanılmış önleyebilirsiniz. Damla çok gözde rahat ve yanında genç çocuklarda olarak kullanılabilecek 3 yaşında. Projenin uzun süre günde iki kez bir dozaj sağlar.

Başka yeni ürün, ketotifen (Zaditor), Ayrıca ikili mast hücresi ve antihistaminik etkileri istikrar var. Bu dramatik kaşıntı ve kızarıklık ve birkaç dakika içinde daha hızlı bir rahatlama sağlar azaltır.

Topikal antiinflamatuar ilaçlar

Nonsteroid antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) özellikle kaşıntılı gözler tedavisinde yararlıdır. Onlar kızarıklık azaltmak ve daha az derecede şişlik. Ketorolak (Acular) a konu olan NSAİİ, hangi geçici batma ve yanma neden olabilir 40% kullanıcı.

Steroid antiinflamatuar göz damlaları çok göz alerji tedavisinde etkilidir, ancak diğer tedavilere cevap vermeyen olan şiddetli belirtiler için ayrılmıştır. onlar kanama riskini artırabilir çünkü insanlar dikkatli eğilimler kanama ile kullanılması gerekir. orada uzun süreli tedavi ile önemli riskleri olduğundan, bunların kullanımı göz hekimi tarafından denetlenmelidir.

Dikkat alınmalıdır, however, steroidlerin uzun süreli kullanımı potansiyel yan etkilerinden dolayı, damla formda dahi. steroidlerin yan etkileri gözde katarakt ve yükselmesine baskı dahil. gözde yüksek basınç glokom olabilir ve hasara neden optik (göz) sinir ve görme kaybı. Katarakt bir karıştırdığın veya açık doğal lens kesafeti göz içindedir, hangi vizyon engelleyebilir. lens amacı ışık ya da göz girmek görüntüleri odaklanmaktır. Anımsamak, however, Steroid yan etkiler genellikle uancakreli kullanımı ve steroid damlaları çok etkili zaman kısa vadede kullanılabilir meydana. Loteprednol etabonate (Alrex) Allerjik göz hastalıklarının tedavisinde büyük olacağını göstermektedir daha az yan etkisi olan yeni bir kısa etkili steroid olan.

Alerji uyarı

Topikal steroidler neden olabir glokom ve uzun süreli kullanımı ile katarakt ile sonuçlanabilir. Hakkında 500 yüksek doz hazırlık katarakt neden olabilir damlaları. Ayrıca, unutmayın topikal steroid damlaları ile, kısa vadeli, düşük potens hazırlıklar ve önerilen sadece bir göz doktoru gözetiminde kullanılması gerektiğini.

Sistemik ilaçlar

Oral antihistaminikler, ya OTC veya reçete (değil- veya hafifçe sedatif), kaşıntılı gözler için kullanılabilir. OTC ürünleri uyuşukluğa yol açabilir, ve her iki gözde kuruma neden olabilir.

Alerji yardım

Genel olarak, topikal ilaçlar ile topikal koşulları tedavi tercih edilir. Neden tüm vücut yerel etkili alternatifler mevcuttur içerir?

Alerji çekim (immünoterapi)

Ne zaman ve yerel tedavilerin allerjenler hakaret kaçınma etkili değildir, alerji çekim belirtilebilir. Sizin allergist tedavi bu formu diğer önlemler başarısız olmuştur önerebilir.

İşte birkaç genel ipuçları hatırlamak değerdir:

* göz alerjisi belirtileri şiddetlendirebilir kuru Eyes. Gözyaşı yerine, suni gözyaşı gibi, olduğu bir çoğu unutulmuş ama etkili bir yağ ve harika bir tedavi edilir.

* Soğuk kompres yardımcı olabilir, ani alerjik reaksiyonlar ve şişmiş gözler özellikle.

* Keep göz damlaları bu daha rahatlatıcı uygulama yapar beri buzdolabında.