Tıp


Ne iştahsızlık nedenleri?

Bu sırada, anoreksiya nervoza kesin bir neden tespit edilmiştir. Ancak, tıbbi ve psikolojik alanlarında araştırma olası nedenlerini araştırmak devam ediyor.

Çalışmalar göstermektedir ki bir genetik (miras) düşünüldüğünden çok daha bileşeni anoreksiya bir kişinin duyarlılığı belirlemede daha önemli bir rol oynayabilir. Araştırmacılar şu anda belirli bir gen ya da genler bu bozukluk geliştirme kişinin eğilimi etkileyebilecek tanımlamak için çalışıyorsunuz, ve ön çalışmalar kromozom 1p bulunan bir gen kişinin belirlenmesinde ilgili görünmektedir düşündürmektedir’ anoreksiya nervoza s duyarlılık.

Diğer kanıtlar beyin bölgesinde bir disfonksiyon kesin olarak belirlemiş olduğu, hipotalamus (hangi bazı metabolik süreçleri düzenleyen), Anoreksiya gelişimine katkıda bulunmak. Diğer çalışmalarda önerilen olduğunu nörotransmitter dengesizlikler (düzenleyici işlemler ve sinyalizasyon beyin kimyasalları içerir) beyindeki düzeyleri anoreksiya hastası kişilerde ortaya çıkabilir.

Bir bebek gibi sorunlar Besleme, undereating genel tarih, ve anne depresif belirtiler anoreksi gelişimi için risk faktörü olma eğilimindedir. Anoreksiya gelişimine bireysel yatkınlık diğer kişisel özellikleri olumsuz duygu ve mükemmeliyetçilik yüksek düzeyde içeren. anoreksiya ile pek çok kişi için, yıkıcı döngüsü ince ve çekici olmak için basınç ile başlar. Zayıf özeleştiri bileşikler sorunu. Herhangi bir yeme bozukluğu muzdarip insanlar daha çocukluk istismar kurbanı olma olasılığı vardır.

bazı profesyonellerin görüş kalırken aile anlaşmazlık ve ebeveynlerden yüksek talepleri bu bozukluk geliştirme riski bir kişi koyabilirsiniz, aileler neden anoreksiya artık öyle ki profesyonel ruh sağlığı kuruluşları monte olduğu fikrine karşı giderek artan kanıtlar bu teoriyi atfetmek. anoreksi gelişmesine karşı koruyucu Olası faktörler yüksek maternal vücut kitle indeksi gibi kişisel yüksek benlik saygısı vardır.