Tıp


Ne anoreksi semptom ve belirtileri nelerdir (fiziksel)?

anoreksiya nervoza sonucu tıbbi komplikasyon açlıktan çoğu. Birkaç organların ilerleyici bozulma anoreksiya getirdiği tutulmaz.

* Kalp ve dolaşım sistemi: yaşamı tehdit edici olsa da, anormal yavaş kalp hızı (bradikardi) ve olağandışı düşük kan basıncı (hipotansiyon) ve açlık sık bulgulardır sık anoreksiya ile ilişkili. büyük önem Of kalp ritminde bozukluk vardır (aritmi). kalbin çalışma kapasitesinde azalma ciddi kilo kaybı ve açlık ile ilişkilidir.

* Gastrointestinal komplikasyonlar da anoreksiya ile ilişkilidir. Kabızlık ve karın ağrısı en sık görülen belirtileri. hangi gıda vücuda emilir oranı yavaşlayabilir. Açlık ve aşırı müshil ciddiye vücudun normal fonksiyonlarını eleme sürecine dahil bozabilir. karaciğer fonksiyon genellikle normal bulunurken iken, enzim düzeylerindeki değişikliklerin kanıt ve karaciğer genel hasar var.

* Glandüler (endokrin) vücut sistemi derinden anoreksiya etkilenir. hayatın bakım dahil karmaşık fiziksel ve kimyasal süreçleri bozulabilmektedir, ciddi sonuçlara yol. adet döngüsünde rahatsızlıkları sıktır, ve sekonder amenore (Aybaşı yokluğu) etkiler hakkında 90% anoreksiya ile genç kızların. Aybaşı genellikle kilo alımı ve başarılı bir tedavi ile geri. Hormonal dengesizlikler de anoreksiya ile erkeklerde bulunur. Sürekli kısıtlayıcı yeme vücut açlıktan olduğunu düşünmeye içine tiroid kandırabileceklerini, buna neden kalori korumak amacıyla yavaşlaması.

* Böbrek (böbrek) fonksiyonu normal görünebilir. Ancak, birçok kişi böbrek fonksiyonlarında önemli değişiklikler anoreksiya ile var, potansiyel olarak ölümcül potasyum eksikliği veya artmış veya azalmış idrar sonuçlanan.

* Kemik yoğunluğunda azalma, (osteopeni veya kemiklerin incelmesi) anoreksi önemli bir komplikasyondur, kadın kazanmak beri 40%-60% Ergenlik döneminde kendi kemik kütlesinin. Çalışmalarda kemik kaybı iştahsızlık ile kızlarda oldukça hızlı oluşabilir göstermiştir ki. genel sağlık ve geliştirir ise iştahsızlık başarıyla tedavi bazı çalışmalar kemik yoğunluğu restore olabileceğini göstermiştir sahipken, Diğer çalışmalarda kırık riskinin artmasına sonraki hayatında kalıcı olabileceğini düşündürmektedir.

* veya laksatifler büyük miktarda kullanmak kim sık sık kusma Anorexics elektrolit dengesizliği için büyük risk altındadır, Bu hayatı tehdit eden sonuçlara yol açabilir.

* Anemi sık anoreksik hastalarda bulunur. Ayrıca daha az kırmızı kan hücrelerine sahip olmanın, Anoreksiya insanların beyaz kan hücrelerinin düşük sayılar sahip olma eğilimi, Bu enfeksiyonlar gelişmekte olan vücudun korunmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bastırılmış dokunulmazlık ve enfeksiyonu için yüksek risk ama şüphelenilen klinik olarak kanıtlanmış değil.

* Fiziksel belirtiler, ağırlığı bariz kaybı dışında, görülebilir. Anoreksiya daha düşük vücut ısısı da kuru olarak neden olabilir, sarı bir renk alır pul pul deri. Sonunda, tüylü saç yüzünde büyür, geri, silah, ve bacaklar. Bu yeni saç büyümeye rağmen, başında saç dökülmesi nadir değildir. Çivi kırılgan olabilir. Sık kusma ve diş minesinin zarar verebilir dişin kaybına neden.