Tıp


Nasıl iştahsızlık tedavi edilir?

Anoreksiya gerekebilir ayaktan veya hastanede tedavi edilebilir. organ fonksiyon bozukluğu olan ciddi kilo kaybı olan bir birey için, hastanede tedavi başlangıçta malnütrisyon düzeltme odaklanmak gerekir, ve geçmiş ağız gider damardan besleme veya tüple besleme gerekebilir. arasında bir kazanç 1 -e doğru 3 malnütrisyon düzeltilmesi gerekir zaman haftada kilo güvenli ve ulaşılabilir bir hedeftir. Bazen kilo yeme programları kullanarak elde edilir, fiziksel aktivite azalması, ve sosyal aktivite artışı, ya bir yatarak veya ayaktan.

anoreksi genel tedavi, however, ağırlığı daha fazla kazanç odaklanmalı. tedavi yaklaşımları çeşitli kaynaklar bireye kullanılabilir bağlıdır vardır. Nedeniyle sigorta kısıtlamaları artırarak, birçok hasta günde bir tedavi programı takip kısa bir hastanede daha uzun süre yatarak tedavi programlarına etkin bir alternatif olduğunu bulmak. Çoğu kişancakwever, başlangıçta içeren ayakta tedavi psikolojik hem de tıbbi müdahale aramak. Bir tıbbi bakım sağlayıcı oluşan multidisipliner bir tedavi ekibi meşgul yaygındır, Bir diyetisyen veya beslenme uzmanı, ve bir ruh sağlığı bakım kuruluşu.

psikolojik tedavi çeşitleri anoreksiya olan kişilerin tedavisinde istihdam edilmiştir. Bireysel terapi, bilişsel davranış terapisi, grup terapi, ve aile terapisi tüm anoreksiya tedavisinde başarılı olmuştur. Adolesan, araştırma aile terapisinin Maudsley modeli bu nüfus içinde bu bozukluğun tedavisinde özellikle etkili olabileceğini düşündürmektedir. Tedaviye çok geçmiş yaklaşımlar tersine, Maudsley model onların sevilen nedeni çözümün bir parçası değil, bir parçası olarak anoreksiya ile bireyin aile yaklaşımları bozukluğu vardır. profesyonel ruh sağlığı ekibinden sürekli belirli rehberliğinde, Bu yaklaşım aile aktif olarak yardımcı olan onların daha sağlıklı bir şekilde yemek Sevdiğine.

Herhangi bir uygun tedavi yaklaşımı kontrol altında yatan sorunları giderir, mükemmeliyetçilik, ve öz-algılama. Aile dinamikleri incelenmiştir. Beslenme eğitimi hasta için yönetim ağırlık sağlıklı bir alternatif sunuyor. Grupla psikolojik danışma veya destek grupları genellikle iyileşme sürecinde bireysel destek. Tedavinin nihai hedefi bireysel / kendini kendini kabul etmek ve bir fiziksel ve duygusal açıdan sağlıklı bir hayat sürmek için gereken.

hayır ilaçlar tespit edilmiştir iken o kesin kendilerini açlıktan kompulsiyon azaltabilir, olanzapin (Zyprexa, Zydis) Ayrıca bir duygudurum olarak kullanılan anoreksiya tedavisinde yararlı olabilir şizofreni tedavisinde bir ilaçtır. Bu artış ve kilo yardımcı iştahsızlık eşlik edebilir anksiyete ve depresyon gibi duygusal belirtilerin bazı yönetmek düşünülüyor. selektif serotonin geri alım inhibitörü bazıları (SSRI) kilo sonra ve durumu ile ilişkili olabilir duygudurum ve anksiyete belirtileri kontrol antidepresan ilaçlar kilo bakım yardımcı olduğu gösterilmiştir.