Tıp


Ne prognozu (sonuç) anoreksi?

Anoreksiya yüksek ölüm oranına sahip psikiyatrik durumlar arasında yer alıyor, tahmini ile 6% anoreksiya kurbanı hastalığın komplikasyonları nedeniyle ölme. anoreksiya olan kişilerde ölüm en sık nedenleri durumun tıbbi komplikasyonlar, kardiyak arrest ve elektrolit dengesizlikleri gibi. Intihar da anoreksiya olan kişilerde ölüm nedeni. Herhangi bir arada kişilik bozukluğunun olmaması halinde, anoreksiya ile genç bireyler yaşlı meslektaşlarının daha zamanla daha iyi yapmak eğilimindedir.

Erken tanı ve tedavi anoreksiya olan bir birey olarak prognozu iyileştirebilir. en psikiyatrik ilaçlar iştahsızlık özgü belirtileri üzerinde çok az etkisi olmasına rağmen, ilişkili belirtilerinde iyileşme (örneğin, anksiyete ve depresyon) güçlü olabilir, anoreksiya olan bireyler zamanla gösterdiği gelişme üzerinde olumlu etkisi. Uygun tedavi ile, bu etkilenen yaklaşık yarısı tam bir kurtarma yapacak. Bazı insanlar bir atak ardından kilo dalgalı bir desen deneyim, Başkaları uzun yıllar boyunca bir hastalık giderek kötüleşen ders deneyimi sırasında, ve hala diğerleri tamamen kurtarmak hiç. Bu tahmin, yaklaşık 20% Anoreksiya insanların kronik rahatsızlığı kötü koruyan.

diğer birçok bağımlılık gibi, o relaps dürtü kontrol etmek için bir gün-gün çaba gerektiriyor. Birçok kişi birkaç yıl boyunca anoreksiya için sürekli tedavi gerektirir, ve bazı onların bütün ömrü boyunca tedavi gerektirebilir. Anoreksiya daha zor kurtarma tahmin etmek gibi faktörler diğer tasfiye davranışları ve kusmadır, bulimia, ve obsesif kişilik bozukluğu belirtileri. Uzun hastalık devam ediyor, daha zor tedavi için de.