Tıp


gıda alerjileri Giriş

Gıda alerjisi ve gıda intoleransı bir noktada neredeyse herkesi etkiler Ya. İnsanlar yediler şey için hoş olmayan bir tepki var, çoğu zaman onların gıda bir alerjisi var. Aslında, ancak, en fazla 3% yetişkin ve 6%-8% Çocukların klinik gıda gerçek alerjik reaksiyonlar kanıtlamıştır.

Klinik olarak kanıtlanmış gıda alerjisi ve sorunun halkın algı yaygınlığı arasındaki bu fark nedeniyle öncelikle gıda intoleransı ya da besin allerjisi gibi gıdaya diğer istenmeyen reaksiyon misinterpreting için. Gerçek gıda alerjisi, bağışıklık sisteminin belirli bir reaksiyonu tetiklediği ve ifade gıda anormal bir tepki belli, genellikle karakteristik, semptomlar. olmayan gıda alerjileri besin tepkiler Diğer türlü gıda intoleransları dahil (laktoz ya da süt gibi hoşgörüsüzlük), gıda zehirlenmesi, ve toksik reaksiyonlar. Gıda intoleransı, gıda anormal bir yanıttır, ve semptomları olan besin allerjisi taklit edebilir. Gıda intoleransı, ancak, çok daha yaygındır, hastalıklar çeşitli oluşur, ve immünolojik reaksiyon gıda alerjisi sorumlu farklıdır çeşitli mekanizmalar tarafından tetiklenen.

gıda alerjileri tespit etmeli ve onları önlemek kişiler çünkü, ancak genellikle hafif değil ağır, Bu tepkiler yıkıcı hastalık ve yol açabilir, nadir durumlarda, ölümcül olabilir.