Tıp


Ne spondilolistezis için tedavi?

spondilolistezis için ilk tedavi konservatif ve temel belirtileri olan.

* Bu kaldırma ve eğilme ve atletizm belirtileri azaltmaya yardımcı olabilir dinlenme ya da kaçınarak faaliyetlerin kısa bir süre.

* Fizik tedavi lomber hareket ve de çekirdek karın kasları güçlendirmek olarak hamstrings aralığını artırmak için yardımcı olabilir.

* Anti-inflamatuar ilaçlar kas ve sinir iltihabı azaltarak ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir.

* ağrısı olan hastalar, uyuşma ve karıncalanma bacaklarda epidural steroid yararlanabilir (kortizon) enjeksiyon.

* isthmic spondilolistezis hastalar kaşlı bir hiperekstansiyon yararlanabilir. Bu ve birbirlerine daha yakın defekt de kemik iki porsiyon getirerek lomber uzanır meydana şifa için izin verebilir.

olan belirtiler bir seçenek olabilir konservatif tedavi cerrahi ile iyileştirmek için başarısız hastalarda. Cerrahinin tipi spondilolistesis türünü temel. isthmic spondilolistezis hastalar vertebra arızalı kısmı onarım yararlanabilir, ya da bir pars onarım. MRI ise tarama veya kemik daha bir pars onarım ile iyileşmek muhtemeldir kusur yerinde etkin olduğunu gösterir tarama PET. Bu kusur herhangi bir skar dokusunun çıkarılması ve kusur karşısında vida yerleştirilmesi ardından alanında bazı kemik grefti yerleştirerek içerir.

belirtiler bacaklarda varsa cerrahi çıkmadan sinir kökleri için daha fazla alan oluşturmak için dekompresyon içerebilir. Bu sık sık birlikte kemik tutmak veya vida olmadan da yapılabilir bir füzyon ile birleştirilmiştir. Bazı durumlarda omurga füzyon yerine geri öncesinde normal pozisyonuna taşınır, ve diğerleri omurga onlar kayma sonra nerede kaynaşmış. normal konumuna geri vertebra hareketli sinir yaralanması bazı riski var.