Tıp


Ne sitrülinemi antikordur?

Sitrülinemi antikor immun proteindir (antikor) standart olmayan bir amino asit bağlar bu (sitrülinemi) bu doğal amino asitten amino grupları kaldırarak oluşur, arjinin. Sitrülinemi antikorlar laboratuvarlarda analiz edilir bir kan testi ile ölçülür.

Araştırma gösteriyor ki romatoid artrit hastalarında eklem, proteinler romatoid eklem iltihabı yol açan sürecin bir parçası olarak sitrülinemi fark edebilir. Sitrülinemi antikor aynı zamanda anti-sitrülinemi antikor olarak sevk edildi, anti-siklik sitrulinize peptid antikor, ve anti-CCP.

Ne için kullanılır sitrülinemi antikordur?

Sitrülinemi antikor romatoid artriti olan hastaların en çok kan bulunur. açıklanamayan eklem iltihabı olan hastaların değerlendirilmesinde Bu romatoid artrit tanısında kullanılır. sitrülinemi antikorlar için bir test madde romatoid artrit için geleneksel kan testiyle tespit zaman en önce tanısı konulmamış, inflamatuvar artritin neden arıyor yardımcı olur, romatoid faktör, mevcut değil. Sitrülinemi antikorları bu ortamda romatoid artritin erken aşamaları temsil hissettim edilmiştir.

Daha sonra doktorlar tarafından da kullanılabilir sitrülinemi antikor testi onları romatoid artrit yönlendirilir optimal tedavileri devam etmek için teşvik etmek. Araştırma sitrülinemi antikorların varlığı da romatoid artrit daha yıkıcı formları doğru büyük bir eğilim ile ilişkili olduğunu buldu.

Nasıl özel romatoid artrit için sitrülinemi antikor kan testidir?

sitrülinemi antikor bir hastanın kan bulunduğunda, bir olan 90%-95% olabilirlik hasta romatoid artrit olduğu.