Tıp


Ne antisosyal kişilik bozukluğu nedenleri?

profosyenel ve laypeople tarafından antisosyal kişilik bozukluğu ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri olsun veya olmasın, değil bu genetik. Çok merak kalıtsal olup olmadığını, tıpkı saç kadar, göz, ya da ten rengi; Bu durumda olsaydı, Antisosyal kişilik çocuklar çok kendilerini antisosyal olması beklenir, onlar antisosyal ebeveyn ile yaşamak olsun veya olmasın. Iyi ki, insan sadece bu kadar basit değil. Tüm kişilik bozuklukları gibi, ve aynı zamanda en ruhsal bozukluklar, Antisosyal kişilik bozukluğu biyolojik / genetik ve çevresel faktörlerin bir kombinasyonu sonucu olma eğilimindedir.

Bu hastalık için açık bir biyolojik nedenleri olmasa da, Antisosyal kişilik bozukluğu geliştirmek için olası biyolojik risk faktörleri üzerine araştırmalar gösteriyor, Antisosyal kişilik bozukluğu olanlarda, öncelikle kişinin hatalarından öğrenme ve üzgün ve korku dolu yüz ifadeleri yanıt sorumlu beyin parçası (amigdala) daha küçük olması ve mutlu olmak için daha az sağlam yanıt eğilimindedir, oturdu, başkalarının ya da korkunç yüz ifadeleri. yanıt Bu eksikliği antisosyal bireylerin eğiliminde olduğunu empati eksikliği ile ilgili bir şey olabilir duyguları var, haklar, ve başkalarının acı. Bazı bireyler daha savunmasız olsa da kendi özel genetik kökenli bir sonucu olarak antisosyal kişilik bozukluğu gelişmekte olan, kişi de hastalık gelişme riski bulunan kişi koymak eğilimindedir istismar veya ihmal gibi yaşam olaylarına maruz yalnızca bir faktör olduğu düşünülmektedir. Aynı, PMS rolü hakkında bazı teoriler varken (PMS) ve antisosyal kişilik bozukluğu gelişimine diğer hormonal dalgalanmalar, bozukluk olabilir, şimdiye kadar, Bu tür anormalliklerin doğrudan sonucu olarak açıklanamamaktadır.

Antisosyal kişilik bozukluğu için risk faktörü olduğu düşünülen diğer koşullar madde içerir, Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB), ve okuma bozukluğu veya davranış bozukluğu, hangi çocukların teşhis edilir. geçici veya kalıcı beyin işlev deneyim İnsanlar, Ayrıca, organik beyin hasarı denilen, ya da başka suç şiddet davranışları geliştirme açısından risk altındadırlar. Antisosyal kişilik bozukluğu için risk daha koymak yaşam deneyimleri ve önlenmesi için önemli ipuçları sağlayabilir İlgili Teoriler. Bu tür yaşam deneyimleri örnekleri çocukluk öyküsü fiziksel dahil, cinsel, ya da duygusal istismar; ihmal; yoksunluk veya terk; antisosyal davranışlarda bulunan meslektaşları ile ilişkilendirerek; ya da antisosyal ya da alkolik ebeveyn.