Tıp


Ne işaret ve aort diseksiyonu belirtileri nelerdir?

* Ağrı ve aort diseksiyonunun en yaygın belirtisi genellikle yırtılma veya kopyalama olarak tanımlanır. Ağrı genellikle aniden başlar ve göğüs merkezli, üst sırt doğrudan yayılan.

* Orada bulantı eşlik edebilir, terleme, nefes darlığı, ve halsizlik.

* Hasta dışarı geçebilir (senkop)

* Diğer belirtiler ve aort içinde diseksiyonunun yeri ile ilgili olabilir bu şube arterlerin bazı etkileyip etkilemediği ve occludes kan temini. Örneğin, beyne kan malzemeleri bir arter dahil olup olmadığını, İnme belirtileri olabilir, veya diseksiyonu omuriliğe anterior spinal arter ve kan akımı etkiler ise, Hasta parapleji ile çıkabilir.

* kalp arz kan aort kapak de aort kökenli başlar ki koroner arterler. Koroner arterlerin yer alıyorsa, aort diseksiyonu kalp krizine neden olabilir (miyokard infarktüsü).

* Hasta ile konjestif kalp yetmezliği ile ortaya çıkabilir sıvı akciğerde kadar bina. aort diseksiyonu aort kapak içeriyorsa ve başarısız olmasına neden olur, kan her beat ile kalp içine akar ve kan akımının neden akciğerlere kadar içine geri

* Olabilir önemli karın veya böğür (kaburga ve kalça arasında vücudun yan) ağrı.

* aort disseksiyonu ağrı kalp krizi ile karıştırılmamalıdır olabilir, ama bazen ani başlayan ve normal elektrokardiyogram nedeniyle ayırt edilebilmektedir.

* Hasta da yaklaşan kıyamet hissi olabilir.