Tıp


Ne oral alerji sendromu?

Oral alerji sendromu çapraz reaksiyon başka bir türüdür. Bu sendrom oldukça duyarlı olan kişilerde görülür, örneğin, ragweed veya polen huş. mevsimler bu alerjenler tozlaşmak sırasında, etkilenen bireysel bulabilirsiniz o zaman o meyve yemeye çalışır, esas karpuz ve elma, kaşıntı hızlı bir başlangıç ağız ve boğazda deneyimli, ve meyve yemiş olamaz.
Oral alerji sendromu veya polen gıda alerjisi sendromu olarak bilinir ve kontak alerji türü alerjik polen proteinleri neden tepki çapraz bazı gıdalarda protein varlığı ile ilgili olduğu düşünülmektedir. Oral alerji sendromu kadar gerçekleşir 50% edenler alerjik rinit polen neden olan bir.
Belirtiler ani taze veya çiğ gıdaların yenmesi tabidir ve kaşıntı dahil, tahriş, ve hafif dudak şişmesi, dil, saray, ve boğaz. Pişmiş meyve ve sebzeler genellikle reaksiyon neden olmaz. Belirtiler genellikle uzak dakika içinde, karşın kadar 10% insanlar sistemik geliştirecek ve (vücut çapında) semptomlar, ve az sayıda (1%-2%) anafilaktik şok yaşayabilirsiniz. Kabuklu fıstık ve diğer gıdalar daha şiddetli reaksiyonlara sebep eğilimindedir.

Ne çapraz reaksiyon olduğu?

Çapraz reaksiyon kimyasal veya başka gıdalar bilinen nedene bağlı gıdalara alerjik reaksiyon oluşumu olan allerji bireyin. birisi belli bir yiyecek için hayatı tehdit eden bir reaksiyon varsa, doktor olacak avukatı o hastayla ilgili besinlerden uzak durun, aynı zamanda aynı reaksiyon neden olabilir. Örneğin, bir kişi ağır alerji öyküsü karides varsa, o da belki yengeç için alerjik olabilir, ıstakoz, ve kerevit.