Tıp


Ne aort darlığı nedenleri?

Yetişkinlerde, üç koşul aort darlığı neden olduğu bilinmektedir.

1. Ilerleyen aşınma ve doğumundan beri bir biküspit kapak mevcut gözyaşı (doğuştan).

2. Aşınma ve yaşlılarda aort kapağının gözyaşı.

3. aort kapak bir çocuk veya genç erişkin olarak romatizmal ateş nedeniyle Scarring.

Biküspit aort kapak yaşın altındaki hastalarda aort darlığının en sık nedenidir 65. Normal aort kapakları üç ince broşürler dişçikler çağrısında bulundu. About 2% insanlar sadece iki dişçikler var aort kapak ile doğarlar ve (biküspit vanalar). hastaların gençken biküspid vanalar genellikle kan akımını engel olmamasına rağmen, üç dişçikler normal vana gibi yaygın açmayın. Bu nedenle, biküspit vanalar karşısında kan akışının daha çalkantılı olduğu, aşınma ve kapaktaki üzerinde gözyaşı artış neden. Zamanla, kalsifikasyon aşırı yıpranma ve yırtılma olur, yara izi, ve kapaktaki harekHakkındaiğin azalması. About 10% biküspit vanaların haline anlamlı daralmış, semptom ve aort darlığı kalp sorunları neden.

hastalarda aort darlığının en sık nedeni 65 yaş ve daha yukarı yaştaki denir “senil kalsifiye aort darlığı.” Yaşlanma ile, kapaktaki protein kollajen tahrip, ve kalsiyum broşürler üzerine yatırılır. Türbülans vana yara neden artışlar karşısında, kalınlaşma, ve vana broşür hareketlilik kez kapak darlığı kalsifikasyonu azaltılır. bu yaşlanma süreci, bazı hastalarda önemli aort darlığı değil diğerlerinde neden ilerler Neden bilinmiyor. aort kalsifikasyon ve stenoz neden olan ilerleyici bir hastalık sağlıklı yaşam biçimi seçimleri ile ilgisi yok, koroner arter yatırabilirsiniz kalsiyum kalp krizi neden farklı.

Romatizmal ateş grup tarafından tedavi edilmezse enfeksiyon A streptokok bakterilerin sonuçlanan bir durumdur. romatizmal ateş kapaktaki hasar vana ve daha fazla zarar çapında türbülans artırır. romatizmal ateş daralma füzyon meydana gelir (birlikte erime) kenarları (komissürlerinin) kapaktaki. Romatizmal aort darlığı, genellikle aort yetmezliği bazı derecesi ile oluşur. Normal şartlar altında, aort kapağı sol ventrikül içine geri akmasını aorta kan önlemek için kapatır. aort yetmezliği olarak, ventrikül kaslarının gevşemesi gibi hastalıklı kapağın sol ventrikül içine kan sızması sağlar pompalama sonra. Bu hastalarda da mitral kapak için romatizmal bazı hasar derecesine sahip. Romatizmal kalp hastalığı ABD'de oldukça sık görülmemekle birlikte, kişiler dışında az gelişmiş ülkelerde göç.